YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

SÖMÜRÜDE SINIR YOK

MEHMET ATAMAN

MEHMET ATAMAN

E-Posta : mehmetataman14@gmail.com

 60 lı 70 li yıllarda sömürü denilince aklımıza 3 kalem sömürü türü gelirdi, birincisi emperyalist ülkelerin mazlum ülkeleri sömürmeleri, ikincisi büyük sermaye sahiplerinin çalıştırdıkları işçileri sömürmeleri, üçüncüsü ise toprak ağalarının marabalarını sömürmeleri.

Son yıllarda bizlerin 3 kalem olarak bildiğimiz sömürü çeşidi, günümüzde onlarca kalem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cumhuriyetimizin kazanımları olan, kamuya ait fabrikalar özelleştirilerek elden çıkarılıp, yerlerine de yenileri yapılmayınca, milyonlarca işsiz vatandaşlarımızın çalışarak kazanma ve çalışma hakları sömürülmüştür.

Ailelerimizin göz bebekleri, ülkemizin gelecekleri olacak genlerimizin, yıllarca hileli sınavlarla istikballeri sömürülmüştür.

Mafya,  gladyo, tarikat rejimi kurulan kumpaslar sonucunda, yüzlerce asker, bilim insanı, gazeteci ve siyasetçilerin itibarları ve özgürlükleri sömürüldü.

Milyonlarca çiftçimiz, bin bir zorlukla ürettikleri ürünleri maliyetinin de altında satmak zorunda bırakıldıkları için emekleri sömürülmüştür.

Yine sayıları milyonları bulan, asgari ücretle çalışan işçilerimiz ve yıllarca pirim ödeyerek emekli olmuş emeklilerimiz, açlık sınırının altında maaşlara mecbur edildikleri için emekleriyle birlikte ömürleri de sömürülmektedir.

Siftah bile edemeden kepenk kapatmak zorunda kalan esnaf vatandaşlarımızın emekleriyle birlikte sermayeleri de sömürülmektedir.

Her geçen gün sayıları katlanarak artan, kadınlarımız ve çocuklarımız taciz, tecavüz gibi insanlık dışı muamelelere maruz kaldıkları için sömürülmekteler.

Emeklerimizin, duygularımızın, özgürlüklerimizin yanı sıra en acısı din sömürüsü yapılarak inançlarımız sömürülmektedir.

İmar rantı ile kuralsız, izansız kentlerimizin akciğerleri yeşil alanlarımız sömürülmektedir.

Seçmen kaydırma yöntemi ile vatandaşlarımızın seçme seçilme hakları sömürülmektedir.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, milli piyango ve şans oyunlarına hile karıştırılarak, 80 milyon vatandaşın umutları ve hayalleri sömürülmektedir.

Görüldüğü gibi havadan aldığımız oksijen dışında her konuda, her alanda, sömürülmekteyiz.

Biz devlet ve millet olarak, ne ara bu duruma geldik de 3 kalem sömürüyü onlarca kaleme çıkardık; Onlarca diyorum çünkü tamamını yazsam ne sütun, nede sayfa yeter.

Sömürü nerede ve ne şekilde olursa olsun, şiddetle kınanması ve yok edilmesi gereken ilkel bir davranıştır.

Tel: 05377705170

 

İzlenme: 178 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ