YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

‘’BEKLEMEK VE BEKLETMEK’’

MEHMET ATAMAN

MEHMET ATAMAN

E-Posta : mehmetataman14@gmail.com

 Her insan yaşamı boyunca, beklemek ve bekletmek zorunda kalmıştır, ancak böyle durumlarda mazeret belirtilip haber vermek gerekir.

Çağdaş, medeni, toplumlarda bekletmek hoş karşılanan bir davranış değildir.

Bekleten bekleyene karşı, sorumlu ve ilkeli olmak zorundadır, verilen söze sadık kalmak hem kişinin kendisine, hem de beklettiği kişiye saygı ifadesidir.

Bu ve benzeri konularda bireyci değil bireysel olmak gerekir, günümüzde en değerliler kategorisine

Zaman da girmektedir.

Bu nedenle tüm toplumsal ilişkilerimizde, söz ve davranışlarımıza zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek adına, azami özen göstermeliyiz.

Bir insanın kişiliği, yaşam süreci boyunca verdiği sözlere sadakati ve toplum içindeki uyumlu davranışlarıyla oluşur.

İnsanları tanıma yöntemlerinden biride, sözleri ve davranışlarıdır, bir insanın sözleri ile davranışları çelişiyorsa, o insan yaşadığı ortamda gerçek dost ve arkadaş edinme şansı da olmaz,

Gerçek dost ve arkadaş edinemeyen insanlar, çevreleri ne kadar kalabalık olursa, olsun, koskoca dünyada kendilerini yapayalnız hissederler.

Bilindiği gibi ruh sağlığı yerinde, karakteri oturmuş kişilik sahibi her insan, üzüntüsünü de sevincini de dostları ve arkadaşları ile paylaşır.

Bir insanın tüm yaşamı boyunca, tek bir gıda türüne bağımlı olarak yaşaması ne kadar kalitesiz ise, hiç dostu ve arkadaşı olmadan yaşaması da o ölçüde kalitesiz olacaktır.

Dolayısıyla toplum olarak bir arada yaşamanın koşullarından biri de, sağlam temellere bağlı kalıcı dostluk ve arkadaşlıklar edinmemize bağlıdır.

Tüm yaşamınız boyunca yürüdüğünüz bütün yollar, değer bilen dostlara ve arkadaşlara çıkması dileğiyle hoşça kalın.              

13 Eylül 2018

 

İzlenme: 593 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR