YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

30 AĞUSTOS!

MEHMET ATAMAN

MEHMET ATAMAN

E-Posta : mehmetataman14@gmail.com

 26 Ağustosta başlayıp 30 Ağustos 1922 de büyük bir zaferle taçlanan, kurtuluş mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

30 Ağustos kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun büyük önderi, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Yüce Türk Milletinin de destekleri ile tüm dünya Emperyalist ordularına ve yerli işbirlikçilerine karşı, cansiperane bir mücadeleyle kazanılmış büyük bir zaferdir.

İşte bu zaferler sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş ve bağımsızlığını ilan ederek yeni bir çağ başlatmıştır.

Bu yeniçağ ile birlikte kula kul olma devri bitmiş, Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.  

Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de ortak değerlerimizi kirli dilleriyle itibarsızlaştırmaya çalışan kişi ve kişiler olmuştur.

Bu tutum ve davranış içinde olanlar ne ülkemize, nede milletimizin ortak değerlerine zarar veremeyecekler, ancak kendi karanlık düşüncelerinin esiri olmaktan öteye gidemeyeceklerdir.

Bir belediye başkanı, 30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir diyor, bir meczup kurtuluş savaşında keşke Yunan galip gelseydi derken, bir başkası da 1938 de zulüm bitmiştir diyebiliyor.

30 Ağustos zaferi bu ülkede yaşayan tüm vatandaşları ilgilendirdiği gibi, misakı milli sınırlar içindeki kurdu kuşu, toprağı taşı, ormanı ağacı her şeyi ilgilendirir.

Yüce Türk Milleti vefalıdır, ilelebet vefalı kalacaktır.

Laik, Demokratik, Cumhuriyete ve onun değerlerine sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Türk Milleti, bağımsızlığın değerini ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir’’ diyen Atasından öğrenmiş, benimsemiş ve özümsemiştir, bugünden sonrada aynı ruh ve karakterle yaşamaya devam edecektir.

Ülkemizin ve Milletimizin ortak değerlerini küçümseyerek itibarsızlaştırmaya çalışanlar, er-geç Türk Milletinin ayakları altında kalacaklardır.

30 Ağustos Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası, şanlı ordumuzun kahramanlığı ve Yüce Türk Milletinin katkılarıyla, Ülkemizi işgale gelen Emperyalist ülkelerin ordularını dize getirerek tüm dünyada saygı uyandırmış, büyük bir zaferdir.

Bu zaferleri kazanarak destan yazan kahramanlara dil uzatmak, kadir-kıymet bilmemek ve vefasızlıktır.

İşte bu nedenlerden dolayı, ülkemizin ve milletimizin ortak değerlerini küçük görerek yok sayanları mevkii ve makamları ne olursa olsun şiddetle kınıyorum.

Diğer yanda ise…

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferleri bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının 30 Ağustos zafer bayramını kutluyorum.

‘’Ne mutlu Türk’üm diyene’’

23 07 2019

Mehmet Ataman     

 

 

 

 

İzlenme: 1512 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR