YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

YUMURTALIK ANAYASA REFERANDUMUNA NEDEN HAYIR DEDİ?

Halim Öztoprak

Halim Öztoprak

E-Posta : yumurtalikhaber@hotmail.com

 1-Yumurtalık’ta referandum sonuçlarına bakıldığında hayır oyları 949 farkla önde görünüyor. Bu chp’nin başarısı denilebilir mi? Diyelim ki öyle olsun. Yumurtalık chp ilçe başkanının mahallesinde 4 kişi yönetim kadrosunda iken neden Demirtaş Mahallesinde chp’nin desteklediği Hayır oyları hezimete uğramış ve Bu olasılık tutmamıştır.

2-Yumurtalık’ta chp seçmeninin sayısı 2750 iken 5.999 hayır oyuna nasıl ulaşıldı? Burada en büyük ihtimal 3.481 mhp seçmeni hayır oyu kullandı. Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik her toplantıda açık seçik ben referandumda Evet oyu vereceğim demesine rağmen mhp seçmenin büyük bir kısmı neden hayır dedi? Bu handikabın sorgulanması gerekmez mi?

3-Adalet ve Kalkınma partisine gelince Yumurtalık’ta 4004 seçmenine evet oyu kullandırarak konumunu korumasını bildi.5.050 Evet oyundan 4004 Akparti seçmen sayısını düştüğünüzde geriye kalan 1046 kişiden 829’nun  Büyük birlik partisi seçmeni olduğunu düşünürseniz geriye kalan 217 mhp seçmeninin evet’e destek verdiği yönündeki olasılık güçlenmiş olmuyor mu?...

4-Adana Valilisi Mahmut Demirtaş’ın referandum sürecinde Adana’nın birçok ilçelerine birkaç kez gitmesine rağmen Yumurtalık’a gelmemesi ve Yumurtalık stk Temsilcileri ile bir araya gelmeme sininde referandum sonucuna etki yapmış olabileceği ihtimali göz ardı edilmemeli.

5-Yumurtalık’ta Hayır oylarının fazla çıkmasına neden olabilecek sebeplerden Geçmişte milli eğitime bağlı okulların bir kısmında yaşandığı iddia edilen cinsel taciz olayları, Yumurtalık’tan TEOĞ ve Üniversitelere öğrenci gönderilememesi gerçeği sıralanabilir.

İzlenme: 13085 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ