YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

turkiye-buyuk-millet-meclisi-baskanligina

Orhan SÜMER Adana Milletvekili
30 Temmuz 2018 Pazartesi 07:50

 Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

 

 

 

                                                                                                            Orhan SÜMER   Adana Milletvekili

 

 

 

Seçim bölgem Adana ili şehir merkezi ile Karataş ilçesi arasındaki ulaşımı sağlayan karayolunda son dönemde meydana gelen trafik kazalarında ciddi bir artış yaşanmaktadır.

Kazaların önüne geçilebilmesi için başta alt ve üst geçit olmak üzere trafik ışıklarının arttırılıp, hız kontrolüne yönelik uygulamaların sıklaştırılması gerekmektedir. Adana’nın merkez ilçesi Yüreğir’e bağlı Doğankent ve Bahçelievler mahallesini de ortadan ikiye bölen karayolu yol boyunca ikamet eden tüm vatandaşlarımız, can ve mal güvenliği endişesi ve büyük bir tedirginlik yaşamaktadır.

Bu çerçevede;

 

1.      Adana-Karataş karayolunda özellikle trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı güzergahların saptanması ve fiziki yetersizliklerinin giderilmesi, yol koşullarının düzeltilmesine ilişkin bugüne kadar yapılan bundan sonra yapılacak olan çalışmalar nelerdir?

 

2.      Son üç yılda, yıllar itibariyle belirtilen güzergahta meydana gelen kaza sayısı kaçtır? Kazalar neticesinde kaç vatandaşımız vefat etmiştir?

 

3.      Bu dönemde ölümlü kazaya neden olan ve ehliyetine el konulmuş kişi sayısı kaçtır?

 

4.      Ülkemizdeki trafik kazalarıyla ilgili acı tablonun değişmesi, trafik kazalarına ilişkin sorunların çözülmesi için alınan önlemler nelerdir?

 

5.      Yaşanan üzücü tablonun ortadan kaldırılması için daha etkin ve kalıcı önlemler ne zaman alınacaktır?  


Haber okunma sayısı: 729

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER