YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

KÖRLER SAĞIRLARI AĞIRLAR

korler-sagirlari-agirlar

Yumurtalık’ta hayır çıkmasının mükâfatı muhittin Eryiğit ve Hülya Aslan’a verildi.
12 Haziran 2017 Pazartesi 11:25

 Geçtiğimiz aylarda Yumurtalık chp ilçe teşkilatı 4.cü Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Ana gündem Anayasa referandumunda Yumurtalık ilçesinde Hayır çıkmasının mükâfatının tartışılmasıydı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra rutin olarak her zaman olduğu gibi Salonda 4 veya 5 Yumurtalık vatandaşın haricinde Yumurtalık dışından gelen konuklar kendiler konuştular, kendiler dinlediler. Yani Tabiri caizse kendiler çaldılar kendiler oynadılar. Salonda toplantıya katılan 5 kişiden herhangi birine konuşma hakkı tanındı mı? Ben görmedim. Toplantıya katılanlardan 3 kişi STK Temsilcisi olmasına rağmen birinin adı zikredildi. Ayrıştırıcılık yapılması her zaman olduğu gibi bal gibi yapıldı. Adana chp il Kadın Kolları Başkanı Yasemin yılmaz ve Adana chp Eski Milletvekilli Sedat Doğan aramızda değerli STK Temsilcileri de var diyerek yapılan hatayı telefi etmeye çalıştılar.

Referandum Çalışmalarında % 54.29 Hayır çıkmasında tek mükâfatlı muhittin Eryiğit ve Hülya Aslan olarak lanse edilmeye çalışıldı. Özellikle Muhittin Eryiğit konuşmasında Yeşilköy Mahallesinde ezici bir çoğunlukla 94 evet’e karşı 876 hayır oyu aldıklarını hatırlatırken Kendi Köyünde Hezimete uğradıklarını görmezlikten gelmeye çalıştı. Yine konuşmasında 2019 yerel seçimlerinde Yumurtalık Belediye Başkanlığını chp’li yapacaklarını söylerken eşinin de meclis üyesi olma şartını koşup koşmayacağına açıklık getirmedi.

Yumurtalık 4. Danışma kurulu Toplantısına katılan Adana Milletvekilleri ve diğer konuşmacılar Adeta Muzaffer Komutan edasıyla Muhittin Eryiğit ve Hülya Aslan’a övgüler yağdırmak için sıraya girdiler. Referandumda Hayır oyu kullanan mhp’li vatandaşlar üzerinden politika yapılması ne kadar doğru? Yumurtalık’ta 4.527 mhp’li seçmenin 1.046’sının Evet oyu 3.481’nın ise Hayır oyu kullandığı olasılığı güçlenmişken, mhp’nin oylarına sahip çıkmaya kalkışmak ne kadar sağlıklı. Hayır, oyu kullanan 3.481 mhp’li referandumda hayır oyu kullandı diye chp’li oldu diyebelirmiyiz. o halde neden chp’ye kayıt olmuyorlar sorusunu sormazlar mı? Hayal dünyasından çıkıp gerçeklerle hareket etmek sanırız en doğrusudur.

Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Erdinç Altıok Toplantıda 2019 yerel seçimlerinde Yumurtalık Belediye Başkan Adayımız diye salonda dillendirildi. Atıok ise ayağa kalkarak adaylık diye bir şey söz konusu değil Aday adayı denilmesinin doğru olacağını ifade etti. Erdinç Altıok’un ismi bilinçli mi yapıldı yoksa partili birinin içinden geçeni mi söylemek istedi bilemiyoruz. Belki birileri Altıok’u yıpratmak için şimdiden ismini ortaya attırmış da olabilir.Toplantıya 2. Eğitimsen sendikasından öğretmende katıldılar hatta açığa alındıklarından ve akp tarafından mağdur edildiklerinden bahsettiler. Dün Adalet ve Kalkınma Partisinin milli eğitim müdürü ile birlikte hareket eden siz değilmiydiniz. Atatürk ortaokuluna vekâleten müdür olarak atanmadınız mı? Yumurtalık Haber Gazetesinin imtiyaz sahibi Yalan Haber yaptı diye yaygara koparıp sosyal Demokrat birini arkadan hançerlemeye kalkmadınız mı? birilerinin gözüne girmek için Atatürk parkında toplantı yapan siz değilmiydiniz?öküz öldü ortaklık bozuldu mu?

Chp’de küskünler hala partiye kazandırılmadı.5.999 Hayır oyu çıktı peki neden Danışma Kurulu toplantısına iştirak eden sadece 5 veya 6 kişiyi geçmiyor. Sorun burada bunları kimse konuşmak tartışmak istemiyor. Gündeme taşıdığınız zaman da vay efendim bize muhalefetlik yapıyorlar. Chp kimsenin babasının arpalığı değildir. Bazı şeyleri görmememiz duymamamız isteniyor. chp Aile partisi değildir.Enişte, Emmi, dayı yeğenlerle  aile gurubunu oluşturursanız  tabii ki kimse toplantılara katılmaz. Chp bir kitle partisidir. Chp’nin seçim zamanı otel lobilerinde konuşulan bir parti olmaması için daha çok takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yumurtalık chp ilçe teşkilatının herkesi kucaklayan parti olması için çalışacağız.

DELEĞELER-YÖNETİM  İLÇE BAŞKANI VE YARDIMCILARININ DEMİRTAŞ'TAN OLMASINA RAĞMEN KENDİ KÖYÜNDE HAYIR ÇIKARAMAYAN  MUHİTTİN ERYİĞİT-HÜLYA ASLAN YUMURTALIK'TA 5.999.HAYIR OYU ÇIKMASINI SAĞLADIYSA ONLARI TEBRİK EDERİZ

 

 

 


Haber okunma sayısı: 20175

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER