YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

ATA’DAN “ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR”AÇIKLAMASI

atadan-ataturksuz-mufredata-hayiraciklamasi

Vatan Partisi Ceyhan İlçe Başkanı Sacit Ata”Milli, Bilimsel, parasız eğitim “ dedi.
02 Aralık 2017 Cumartesi 15:09

 Vatan Partisi Ceyhan İlçe Başkanlığı önderliğinde Üçgen Park içerisinde Atatürksüz Müfredata karşı yapılan Basın açıklamasında, İlçe Başkanı Ata;

AKP iktidarı Türkiye’de milli eğitimi ortadan kaldıran bir eğitim düzenlemesine girmiştir. Atatürk devriminin altı oyuluyor, milli eğitim sistemimiz milli, laik, bilimsel, kamusal temelinden uzaklaştırılıyor.

Devletin temel görevi olan eğitim adım adım özelleştirilerek ve devlet okulları imam hatiplere dönüştürülerek çocuklarımızın hak ettikleri çağdaş eğitime erişmeleri engellenmektedir.

Türkiye, devleti ve milletiyle vatan savaşı verirken, vatan ve millet kavramlarıyla kavga eden bir müfredat kabul edilemez.

Cumhuriyet Devriminin altını oymaya kalkan bir eğitim sistemi kurmaya kalkışanlar, başı dik, vatansever, çağdaş, paylaşmacı insan yetiştiremez, çıkarcılığı aşılar, toplumu cemaat ve tarikatlara böler ve bu ülkeyi yönetemez.Eğitimi dinselleştirenler, ekonomiyi örgütleyemez, teknolojiyi geliştiremez, verimli işletme kuramaz, üretimi geliştiremez ve bu milleti zenginleştiremez. Okulların içine mescit ve abdesthane açanlar, mescidi de yönetemez, abdesthaneyi de yönetemez, bu ülkeyi hiç yönetemez.

AKP iktidarının eğitim sistemine karşı Türkiye’nin ihtiyacı Milli, Bilimsel ve Parasız eğitimdir.

Türkiye, bugün Vatan Savaşı veriyor. Milli Eğitimin güncel görevi, genç kuşakları ve bütün vatandaş kitlesini, öncelikle Milli Devlet, Milli Egemenlik, Milli Güvenlik, ABD güdümlü teröre karşı milli birlik ve vatan bütünlüğü için eğitmektir.

Vatan Partisi’nin kuracağı Milli Hükümet bağımsız, halkçı, demokratik, laik ve bilimsel tek bir eğitim sistemi uygulayacak,“Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşaklar yetiştirecektir dedi.

Basın açıklamasının ardından Partililer; Başbakanlığa sunulmak üzere imza kampanyası başlattılar.

 Vatan Partisi Ceyhan İlçe Yöneticileri ve Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Çukurova İlçe Başkanı Rıza Beke, Yüregir İlçe Başkanı Vahdet Şimşek, Seyhan İlçe Yöneticilerinden oluşan kalabalık bir kitle konuyla ilgili olarak İlçe Merkezinde bildiri dağıttılar.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1586

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER