YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

YUMURTALIK’TA ÖĞRENCİLER”AĞIZ VE DİŞ “TARAMASINDAN GEÇiRİLİYOR

yumurtalikta-ogrencileragiz-ve-dis-taramasindan-geciriliyor

Adana’nın Yumurtalık İlçesinde “Yumurtalık Platformu” Tarafından 14-25 Mayıs Tarihleri arasında ”Ağız ve Diş Sağlığı” Taraması Başlatıldı. Kampanyadan Toplam 3 Bin Öğrencinin faydalanacağı Bildirildi
15 Kasım 2012 Perşembe 22:25

 

YUMURTALIK’TA ÖĞRENCİLER”AĞIZ VE DİŞ “TARAMASINDAN GEÇiRİLİYOR

Adana’nın Yumurtalık İlçesinde “Yumurtalık Platformu” Tarafından 14-25 Mayıs Tarihleri arasında ”Ağız ve Diş Sağlığı”  Taraması Başlatıldı. Kampanyadan Toplam 3 Bin Öğrencinin faydalanacağı Bildirildi

 Adana’nın Yumurtalık İlçesinde “Yumurtalık Platformu” Tarafından 14-25 Mayıs Tarihleri arasında ”Ağız ve Diş Sağlığı”  Taraması Başlatıldı. Kampanyadan Toplam 3.Bin Öğrencinin Yararlanacağı Bildirildi.

İlk Uygulamanın Barbaros İlköğretim Okulunda yapıldığı, etkinliğe İlçe Kaymakamı; İsmail Hakkı Ertaş, Yumurtalık Belediye Başkan Vekili Ali Erden, Kaldırım Kasabası Belediye Başkanı; Refik Şen, Yeşilköy Kasabası Belediye Başkanı; Mithat Altunay, İsken AŞ. Terminal Müdürü; Nobert Melcher ve Köy Muhtarları katıldılar.

 Yumurtalık Platformu Başkanı, Fethi Beşlioğlu yaptığı açıklama da; Merkez,Kasaba ve Köyleri de Kapsayacak şekilde proje geliştirdik!.. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için ağız ve diş bakımının önemine dikkat çekmek istedik. Öğrencilerimizin Ağız Hijyenine dikkat etmelerini ve bu ağız bakımını alışkanlık haline getirmelerini amaçladık. Dent. Ümit Polat,2 hemşire ve bir sağlık memurundan oluşan Ekip Tüm okullarımızda“Ağız ve Diş Sağlığı” Taramasını gerçekleştireceklerdir dedi.

Öte yandan Başlatılan Etkinlik te Yumurtalık Milli Eğitim Müdürü “ Mustafa Özkan da” şöyle konuştu: Eğitim Hizmetleri yürütülürken, hizmetleri belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla çok daha güçlü ve yaygın bir şekilde okullarımıza taşımamız gerekmektedir.Bilgi toplumlarında toplumsal hizmetlere talep artışları karşısında, bu artan ihtiyaçları karşılamak için halka en yakın hizmet birimleri olan belediyelerle, çevredeki sanayi kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmalıyız. “İSKEN AŞ” nin bu Projeye Destek vermesi örnek teşkil etmiştir.

Ağız sağlığının ihmal edilmeyecek kadar, çok önemli olduğuna vurgu yapan “Özkan” gelecekte sağlıklı bireyler yetiştirmemiz için bizde bu projenin bir parçası olarak yer aldık. Bu projenin hayata geçirilmesinde emek harcayan “Yumurtalık Platformu Başkanı Fethi Beşlioglu’nu kutluyorum dedi.

Emrah ÖZTOPRAK- -YUMURTALIK

TRT.Yumurtalık Temsilcisi

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 4188Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Ankete Katıl Sonuçlar