YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık'tan 70 öğrenci Adana'yı ilk kez gördüler

yumurtaliktan-70-ogrenci-adanayi-ilk-kez-gorduler

Atatürk Orta Okulu Öğrencileri“Şehrimi Tanıyorum” projesi kapsamında Adana İl Merkezinde; İl Jandarma Alay Komutanlığı, Şehit Mustafa Turanlı Orta Okulu, Seyhan Gölün de”Hacı Ahmet Yesevi Otağı ve Merkez Parkta bulunan Yörük Çadırı ziyareti ile Lunaparkı gezdiler.
16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:55

 Yumurtalık Atatürk Orta Okulu Öğrencilerinden Adana’yı hiç görmeyen, 70 taşımalı öğrenciyi Adana’ya götüren okul Müdiresi Esra Tangolar öğrencilerin sevincine ortak oldu. İlk olarak il jandarma alay komutanlığında öğrencileri Albay Yusuf Yalçın ve birliğe bağlı askerler karşıladılar. Öğrenciler önce hediyelerini takdim ettikten sonra; Şehitlik Panosu önünde Atatürk Orta Okulu Öğrencilerinin Afrin’de Şehit Düşen Askerler için yazdığı mektuplar teslim edildi ve bir örneği öğrenciler tarafından canlı okununca duygulu anlar yaşandı.

Misafir öğrencilere jandarma kepleri hediye edildi ve sonra Narkotik Köpeklerinin gösterileri öğrenciler tarafından iğliyle izlendi. Jandarma arabalarına da bindirilen öğrenciler, araçları yakından tanıma fırsatını da buldular.

Alay Birliğinden vedalaşarak ayrılan öğrenciler kardeş okul olan Şehit Mustafa Turanlı Orta Okuluna da uğradılar, Orada da okul müdürü Alaaddin Deniz ve Yüreğir ilçe MEM Şube Müdürleri; Mustafa Genç ve Selçuk Taşyürek karşıladılar. Yumurtalıklı öğrenciler ilk kez bir okulu yakından tanıma fırsatı yakaladılar. Öğrenciler birbirleriyle tanışarak kaynaştılar. Hep birlikte Öğle yemeği yediler.

 Seyhan Baraj gölünde bulunan Hacı Ahmet Yesevi Otağına da gidildi. Baraj gölü ve Türk geleneğine uygun olan oba çadırı gezildi. Daha sonra lunaparka geçen Öğrenciler burada da doyasıya eğlenerek günün tadını çıkardılar.

Atatürk Orta Okulu Öğrencilerinin sevincine tanık olan ve geziyi değerlendiren okul müdiresi Tangolar; Bu gezide emeği geçen, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel’e, il jandarma Alay Komutanı Albay Yusuf Yalçın’a, Yüreğir ilçe MEM Şube Müdürleri; Mustafa Genç ve Selçuk Taşyürek’e, kardeş okul müdürü Alaaddin Deniz’e, Dünya Türkmenler Birliği Başkanı Av. İsmail Demirdüzen, Bayrak Pansiyon sahibi Musa Burhan ve taşıma araçlarını temin eden İsken AŞ’ye Atatürk Ortaokulu adına Şükranlarımızı sunarız dedi.

 


Haber okunma sayısı: 1256

Haberin etiketleri:

1
ORHAN USTA


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ