YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık’ta 3 gün boyunca aralıklarla yağan dolu yağışı ekili alanlarda büyük hasara neden oldu

yumurtalikta-3-gun-boyunca-araliklarla-yagan-dolu-yagisi-ekili-alanlarda-buyuk-hasara-neden-oldu

Yumurtalık Kırsal Mahallelerden Yeşilköy, Haylazlı ve Ayvalık’ta 3 gün aralıklarla yağan Dolu; Karpuz, mısır, Ayçiçeği, Buğday ve Narenciye bahçelerinde hasara neden oldu.
15 Mayıs 2018 Salı 15:41

 Günün ışımasıyla birlikte ve üreticinin tarlasına gitmesiyle ortaya çıkan hasarın büyüklüğü Çiftçiyi kara kara düşündürmeye başladı. İlçe Tarım Müdürlüğüne Dilekçeyle başvuran doludan zarar gördüğünü vurgulayan üreticiler Zarar ziyan tespiti için sıraya girdiler. Dolunun Yaklaşık 1.500 Dönümlük alanda zarar verdiği tahmin edilirken kesin rakamın İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Teknisyenlerin tespit ve raporlarından sonra Zarar Ziyan bilançosunun ortaya çıkacağı kaydedildi.

Ayvalık yolu üzerinde İbrahim Tarac’a ait 130 Dönüm karpuz Tarlası büyük hasar görürken, Mahmut Korkmaz isimli Karpuz üreticisinin 30 Dönümlük Karpuz tarlasının tamamen telef olduğu ve İşçilik hariç 70.Bin TL Masraf yaptığı öğrenildi. Yine Ayvalık Mahallesinden üretici İbrahim Yurt 40 dönüm karpuz ve 30 dönümde Narenciye bahçesinin zarar gördüğünü söyledi. Haylazlı Mahallesinden Ozan Cengiz isimli çiftçi ise 150 Dönüm Mısır ve 160 Dönüm Ayçiçeğinin Dolu yağışı nedeniyle çırpıldığını ve kurumaya başladığını hatırlatırken Yeşilköy Mahallesinde de bir narenciye Bahçesinin de dolu nedeniyle hasar gördüğü nakledildi.


Haber okunma sayısı: 1259

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ