YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

“Yumurtalık'ın Altın Adamları

yumurtalikin-altin-adamlari

Yumurtalık Haber Gazetesinin Düzenlemiş olduğu; 2017 yılı içerisinde Yumurtalık’a hizmetleriyle ön plana çıkan Bürokrat, stk’lar ve Mahalle Muhtarları arasından “Yumurtalık Haber Tertip Komitesinin belirlediği ”Yumurtalık’ın Altın Adamları” Ödül Töreni Ayas Marin Otel’de törenle sahiplerine verildi.
08 Ekim 2018 Pazartesi 15:10

 Yumurtalık Altın Adamları Ödül Gecesinin sunumunu yapan Sosyolog Seçil Kayak Yumurtalık Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halim Öztoprak’ı gecenin açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet etti.

Öztoprak; Yumurtalık Gibi küçük ilçelerde, hele de sanayisi olmayan kent’te gazete çıkarmanın, gazeteyi yaşatmanın ve gazeteci olmanın verdiği zorlukları dile getirdi. İyiki Adana ve Ceyhan Belediyeleri ve stk’ları var. Onların katkısı olmasa Yumurtalık İlçesinin yerel gazete okuma şansının olmayacağına vurgular yaptı. Zorluklarımız;  gazetenin sahibi olmamıza rağmen, gazetenin muhabirliğin ide kendimiz yapıyoruz. Güncel sıcak haberleri okuyucularımıza yayın çizgisinden sapmadan doğru bir şekilde sunabilmek için geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalıyoruz. O nedenle 2018 ve2019 yılları içerisinde beklentilerimiz şöyle:

1-Yap işlet devret modeli ile yapılacak olan”Marina”ihalesinin bir an önce yapılmasını bekliyoruz.

2-Ceyhan-Yumurtalık Yolunun sıcak asfalt kaplama yapılması için çalışmalar başlatılmalı.

3-Ceyhan-Yumurtalık ve Karataş ilçeleriyle birlikte”deniz Ticaret Odası Temsilciliğinin”kurulmasını bekliyoruz.4-31.Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığını hangi partinin adayı kazanırsa kazansın”Yumurtalık Merkezinde betonlaşmaya son verilmeli” yeni sahaları imara açarak yeni bir yerleşim alanı oluşturularak konutlar inşa edilmeli diye de öneriyoruz dedi.

 

FİLİK”İLÇEMİZİN TEK YEREL GAZETESİ SESİMİZİ DIŞARIYA DUYURMAYA ÇALIŞIYOR”

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik İlçemizin tek yerel gazetesi”Yumurtalık Haber”sesimizi dışarıya duyuran tek gazetedir. Bu gecede “Altın Adam Ödülü”alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum dedi.

 

 

 

ZEYDAN KARALAR”SÖZ KONUSU ADANA İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”

Yumurtalık Haber Gazetesinin düzenlemiş olduğu “Yumurtalık’ın Altın Adamları Ödül” töreni gecesine katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar; Yumurtalık benim en çok sevdiğim değer verdiğim ilçelerdendir diye konuşmasına başladı. Adana Dünyanın en delikanlı, En mert, en misafirperver insanlarının yaşadığı kentir. Ama biz Adanamızı dışarıya iyi tanıtamamışız. Onun için Adana ve ilçelerimizin iyi bir tanıtıma ihtiyacı vardır.”Söz Konusu Adana ise gerisi teferruattır diyerek sözlerini noktaladı.

 

KAYMAKAM ASALET KARABULUT”YUMURTALIK’IN YATIRIMA İHTİYACI VARDIR”

Yumurtalık Haber Gazetesinin “Altın Adamlar Ödül” Töreninde konuşan Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut; Yumurtalık’ın yatırımlara ihtiyacı vardır” dedi.

İlçenin alt yapı sorunu ile Plansız yapılaşmaya dikkat çeken Kaymakam Karabulut plansız yapılanma ilçenin görünümünü olumsuz gösterir. Belediyenin bazı imkansızlıkları, Bütçe imkansızlıkları, mevzuat çekişmeleri vizyon zayıflığına neden olur. Bu vizyon eksikliğini de hep birlikte aşmamız lazım. Hepimiz ilçenin vizyonu için çalışarak gayret göstermeliyiz, amaç ilçeyi daha ileriye götürmek olmalı tabi bu kamu kurumlarının stk’ların işbirliği ile olur. Temel ilkemiz de bu olmalı o nedenle bu gecede ödül alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum dedi.

 

ŞEHİTLER NEDENİYLE EĞLENCE PROĞRAMI İPTAL EDİLDİ

Batman’ın Gercüş ilçesi “Dargeçit”mevkiinde şehit olan 8 askerimiz için saygı duruşunun da yapıldığı gecede eğlence programı iptal edildi.

 

 

“YUMURTALIK ‘IN ALTIN ADAMLARI” ÖDÜLLERİNİ ALDILAR.

1-Yumurtalık Muhtarlar Derneği Başkanı ve Akyuva Mahallesi Muhtarı Aynur Gökalp

 “Yumurtalık’ın Altın Kadın Ödülünü” Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut’un elinden aldı.

Ödüle layık görülen Aynur Gökalp Sinevizyon Dev ekranında ilçeye yaptığı şu hizmetlerinden dolayı ödül almaya hak kazanmıştır görseli geceye katılanlara izletildi.

Hizmetleri: a)-Akyuva Mahallesinin sokaklarının asfaltlanma çalışmalarına katkı sağlamıştır. b)-Yumurtalık İlçesinde “Yaza Merhaba Bahar şenliği” altında Edebiyatçıların kitap imza törenlerini Yumurtalık’ta yapmalarını sağlamış ve kültürel aktiviteler yapmıştır. Akyuva Mahallesinde evi yanan vatandaşlara birçok kurumdan yardım toplamıştır.

 

2-Kızılay Derneği Yumurtalık Şubesi Başkanı. Fethi Beşlioğlu

“Yumurtalık’ın Altın Adamları Ödülünü” Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen’in elinden aldı.

Hizmetleri: Yumurtalık İlçesine Kızılay şubesinin açılmasını sağlamıştır. İlçede Kan bağışı kampanyası başlatmış, yoksullara giyecek ve gıda yardımında bulunulmuş, Afrin şehitleri için Merkez camisinde kuran okutulmasını sağlamıştır.

 

3-Gölovası Mahallesi Muhtarı Hidayet Çomak

“Yumurtalık’ın Altın Adamları ödülünü”Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’in elinden aldı. Hizmetleri: Ramazan ayında ilk İftar yemeği verilmesi ve yollara parke döşenmesinde etkin rol oynaması ve Cami avlusuna sundurma yapılması, köy meydanına Hoyrat yapılmasına vesile oldu. Cami avlusunda kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında semazen gösterileri sunumu yapılmasına vesile oldu.

 

4-Yumurtalık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Özder

“Yumurtalık’ın Altın Adamları ödülünü” Adana Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Aydın Göçer’in elinden aldı. Hizmetleri: İlçede öğrenciler arasında santraç turnuvası düzenledi, Bayan kursiyerlerin sergi açmasını sağladı, Sodesle hem öğreniyor, hem kazanıyoruz projesini hayata geçirdi.

 

5-Yumurtalık Esnaf Odası Başkanı Mustafa Denizhan Türker

“Yumurtalık’ın Altın Adamları ödülünü” Yumurtalık Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Kütükoğlu’nun elinden aldı. Hizmetleri: Yumurtalık Yarı Açık Kadın Ceza Evinin taşınmaması konusunda verdiği mücadele ilçe halkı tarafından takdire şayan bulunmuş. Ankara da Çevre ve Şehircilik Bakanı ile bire bir görüşerek ilçenin belli başlı sorunlarını iletmiştir. BTC. Sponsorlugunda”Yumurtalık’ta Geleceğe doğru bakmak”projesi kapsamında 20 genç vatandaşımıza kaynakçılık kursu verilmesini sağlamıştır.

 

6-Yumurtalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre

“Yumurtalık’ın Altın Adamları Ödülünü” Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut’un elinden aldı. Hizmetleri: Çadırlarda yaşayan Mevsimlik Tarım İşçi Çocukları ve Suriyeli Göçmen ailelerinin çocuklarını okul eğitimine kazandırdı. Öğretmenler günün de”Öğretmenler Hatıra Ormanının” yapılmasına vesile oldu. Öğrenciler ile plaj temizliği yaparak çevreye duyarlı olma mesajı verilmesini sağladı.

 

 

 

 

7-Turizmci ve Yumder Başkanı Özcan Bilği

“Yumurtalık’ın Altın Adamları Ödülünü” Ceyhan Ticaret Odası Genel Sekreteri Zafer Öz’ün elinden aldı. Hizmetleri: İlçede aşçılık kursunu açtırdı, Yumurtalık-Karataş Turizm Çalıştayında Turizm sorunlarını masaya yatırdı. İlk kez bir Yumurtalıklı Turizmci AGİAD’A üye olarak Yumurtalık’ın gururu oldu.

 

8-Adana-Yumurtalık-Karataş Turizm Birlik Müdürü Selçuk Mamak

“Yumurtalık’ın Altın Adamları ödülünü” Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karaların elinden aldı. Hizmetleri: Adana AVM. Merkezlerinde stand açarak Yumurtalık’ın tanıtımını yaptı. İstanbul EMİTT. Fuarında il ve ilçemizin tanıtımını yaptı. Yumurtalık İlçesine Turizm Ofisinin açılmasını sağladı.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1338

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ