YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Yılmaz’a “Yumurtalık Çiftçilerinden Hayırlı Olsun ziyaretleri sürüyor”

yumurtalik-ziraat-odasi-baskani-yilmaza-yumurtalik-ciftcilerinden-hayirli-olsun-ziyaretleri-suruyor

Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Yılmaz’a “Yumurtalık Çiftçilerinden Hayırlı Olsun ziyaretleri sürüyor”
03 Aralık 2018 Pazartesi 14:55

 Chp’den Yumurtalık Belediye Başkanlığına a.adayı olan Ziraat Odası Başkanı Erdinç Altıok’tan boşalan Oda Başkanlığına Geçtiğimiz Cuma günü toplanan Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Yardımcılığını yürüten Tarık Yılmaz’ı seçtiler.

1963 Yumurtalık-Yeniköy Mahallesi Doğumlu Tarık Yılmaz evli ve 2. Çocuk babası.2.Evladından biri Endüstri Mühendisi diğeri ise İç Mimarlık okudu. Çiftci Bir Babanın oğlu oğlu ve kendiside çiftçilikle iştigal olmakta.

Yumurtalık’ta faaliyet gösteren birçok stk ve derneklerde görev alan Yılmaz 2. Dönemde (10 yıl)Tarım Kredi kooperatifinin başkanlığını yürüttü. Yumurtalık Çiftçisine BTC Sponsorluğunda verilen” Çiftçi Eğitim Proğramlarına”katıldı. Gübretaşın Kaliteli Gübre kullanımı konulu sempozyumlarına çağrıldı.”İyi Tarım Programlarını” izledi.

Toplulaştırma uygulamasının Yumurtalık ilçesinde çiftçileri memnun etmediğini de hatırlatan Başkan Yılmaz; Çiftcilerin beklentileri yönünde olumsuzluklar yaşanmakta ve cks yönünden de bir takım belirsizlikler görülmekte diye konuşmasına şöyle devam etti.

Şubat 2018 Tarihinde Allahın izniyle Olağan Kongremizi yapacağız.Erdinç Altıok Kardeşimizin istifasıyla boşalan Yumurtalık Ziraat Odası Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından bana tevdi edildi. çiftcilerimizin hak ve hukuklarını koruyarak şubat ayına kadar bu görevi yüzümün akıyla götüreceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

 

Ekip çalışmasını her zaman önemseyen biri olarak Gerek Tarım Kredi Gerekse Ziraat Odasında Cengizhan Çay-Hasan Demircan-Hüseyin Köseli gibi Değerli şahsiyetlerle çalıştım. Ziraat Odasında Çiftçilere hizmet etmek için bir ziraat mühendisi çalıştırıyoruz diyen yılmaz; Sertifikalı Tohum konusunda ne kadar duyarlı olduğumu bilmeyen yoktur. O nedenle Beraber Çalıştığım Ziraat Odası Eski Başkanı Erdinç Altıok’a da yola çıktığı siyasi hayatında başarılar diliyorum dedi.

 


Haber okunma sayısı: 980

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ