YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık Tourism İnformation Ofisi Antik ve Doğal fotoğraflarla donatıldı

yumurtalik-tourism-information-ofisi-antik-ve-dogal-fotograflarla-donatildi

ATGAB. Adana-Karataş-Yumurtalık Turizm Geliştirme ve Alt yapı hizmet birliği Yumurtalık İlçesinde Atatürk Parkı içerisinde Bulunan Tourısm İnformation Ofisinin içerisi İlçenin doğal ve Antik fotoğrafları ile donatıldı.
05 Haziran 2018 Salı 13:04

 Atgab. Müdürü Selçuk Mamak İlçenin yerel Basınına yaptığı Açıklamada;”Tourism İnformation Ofisi” nedir? Önce onun tanımını yaparak sözüme başlamak istiyorum dedi.

Karataş Ata Park ve Yumurtalık İlçesinde Atatürk Parkı içerisinde 19.Haziran 2017 Tarihlerinde Faaliyete geçen”Tourism İnformation Ofisleri” Turizm Danışma Büroları; İlçeye dışarıdan gelen yerli ve yabancı Turistlerin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. gibi görsellerin temin edileceği ilk başvuru yeridir.

İlçeye yeni gelen Turistlere Bölgenin Tarihi ve Doğal güzellikleri hakkında tanıtıcı ve Görsel bilgiler sunmanın ötesinde, Turistlerin ilçede yaşadıkları sorunlara da yardımcı olmak gibi bir misyonun olduğunu buradan vurgulama isterim hatırlatmasını yapan Müdür Mamak;

İlçenin 18 yüzyıldan kalma ve hatta daha ilerisi tarihlerden günümüze kalma Fotoğraflarına ulaşabilmem için Ermeni Haber Arşivlerini araştırdım ve bu Fotoğraflara ulaştım diyen Mamak Fotoğrafların orijinalliklerini bozmadan çerçevelettim ve Ofisin raflarına asarak vatandaşların görseline açtık dedi.


Haber okunma sayısı: 707

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ