YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık Kaymakamı H.Hüseyin Vural öğrencilere Trafik Kuralları hakkında ders verdi

yumurtalik-kaymakami-hhuseyin-vural--ogrencilere-trafik-kurallari-hakkinda-ders-verdi

Yumurtalık Kaymakamı H.Hüseyin Vural öğrencilere Trafik Kuralları hakkında ders verdi
05 Ekim 2019 Cumartesi 02:56

  İç İşleri Bakanlığının Kordine ve Talimatları Doğrultusunda Bütün Türkiye Genelinde İl ve İlçelerde “Yolda Yayalara Öncelik Tanınsın”kampanyası Çercevesinde Yumurtalık Kaymakamı H.Hüseyin Vural tarafından trafik kuralları konusunda öğrencilere  trafik eğitimi verildi.

Yumurtalık İlçesinin en işlek yeri Atatürk Caddesi Belediye eski Binası önünde başlatılan etkinlikte Öğrencilere Kaymakam Vural tarafından Trafik Kuralları şöyle sıraladı; Sürücüler öncelikle yayalara yol vermeli,Sürücüler Emniyet Kemerlerini takmayı ihmal etmemeliler,Araç kullanırken telefonla konuşmamalılar,Alkollü direksiyon başına geçmemeliler hatırlatmasında bulundu.

Öğrenciler ile birlikte Kaymakam Vural ,Emniyet Amiri Ahmet Çelik Yaya yolunda karşıdan karşıya geçerken öğrenciler araç sürücülerini durdurarak öncelik geçiş hakkını yayalara tanıyın diyerek sürücülere broşür dağıttılar.

Daha sonra okul önlerinde yapılan etkinlikte eksiklileri gören İlçe Kaymakamı görevlileri uyardı.Öğrenci servislerine binerek servisleri de denetledi.  Kaymakam oturma koltuklarına fazla öğrenci oturtuldugunu görünce gözlerine inanamadı yine yetkili müdürlere seslenerek ikinci kez uyarıda bulundu.


Haber okunma sayısı: 1194

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER