YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık (ATGAB’DAN) Çekildi

yumurtalik-atgabdan-cekildi

Yumurtalık (ATGAB’DAN) Çekildi
07 Ocak 2020 Salı 15:31

 Resmi Gazetede yayınlanan 13.Eylül 2019 Tarih ve 30887 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gerekçe gösterilerek Yumurtalık Belediye meclisi Arlık 2019 oturumunda (ATGAB) Adana Karataş ve Yumurtalık Turizmi Geliştirme Alt Yapı Hizmet Birliğinden oy birliği kararı ile çekildi.

Resmi Gazetede yayınlanan 13.Eylül 2019 Tarih ve 30887 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gerekçe gösterilerek Yumurtalık Belediye Meclisi Arlık 2019 oturumunda (ATGAB) Adana Karataş ve Yumurtalık Turizmi Geliştirme Alt Yapı Hizmet Birliğinden oy birliği kararı ile çekildi.

2008 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Karataş ve Yumurtalık Turizm Teşvik bölgesi ilan edilmiş ve 2009 Tarihlerin de dönemin Adana Valisi İlhan Atış, Karataş Belediyesi Eski Başkanı Fatih Balıkçı, Yumurtalık Belediyesi Eski Başkanı Turgut Erişmen ve (ÇUKTOB) Çukurova Turistik Otelciler Birliği önderliğinde (ATGAB) Kurulmuştu.

En son yayınlanan Bu Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Adana-Yumurtalık ve Karataş ilçeleri Turizm Koruma, Gelişim ve teşvik bölgesinden çıkarılmıştı.

Cumhurbaşkanlığının Resmi Gazetede yayınlanan kararnamesini gerekçe göstererek Yumurtalık Belediye Meclisi Toplandığı ana gündem maddesi Turizm Birliğinden ayrılma kararını oy birliği ile kabul etti. Onbir yıldır birçok etkinliğe ev sahipliği yapan (ATGAB) Başkanlığını Helen Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yürütüyor.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1291

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

Ankete Katıl Sonuçlar