YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yumurtalık Atatürk Orta Okulu Öğrencilerinden plaj temizliği

yumurtalik-ataturk-orta-okulu-ogrencilerinden-plaj-temizligi

Yumurtalık Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Atatürk Orta Okulunun ve Yumurtalık Belediyesinin de Desteklediği ”Çöpünü Atma, Temizlemek zorunda kalma” sloganı ile Atatürk Orta Okulu Öğrencileri; Mavi Bayraklı Yumurtalık Plajında cevre temizliği gerçekleştirdiler.
27 Mayıs 2018 Pazar 09:46

 Dünya da 40 farklı Ülke,40 farklı Şehir ve 40 ayrı okulda gerçekleştirilen Tuwinniğ ”Temiz Dünya İstiyoruz Projesinin” Kapsamında Adana İli Yumurtalık İlçesinde Atatürk Orta Okulu Öğrencileri ellerine giydikleri eldiven ve çöp poşetleri ile plaj temizliği yaptılar.

Öğrencilere Destek amaçlı İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut, Belediye Başkanı Türkeş Filik, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre ve Okul Müdiresi Esra Tangolar’da katıldılar.

Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı etkinlikle ilgi bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Karabulut: Burada yaptığımız iş öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak ve çevre kirliliğinin etrafa verdiği kötü görüntüyü göstermek ve hissettirmektir. Umarım öğrencilerimizin yaptığı temizlik hem örnek oluşturur ve çevre konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı hassasiyet göstererek hareket etmelerini bekliyoruz. Bizler doğaya sahip çıkmazsak yok olup gider o nedenle çevreyi korumak zorundayız. Geçmişten aldığımız bu çevreyi gelecek nesillere bırakmak zorundayız. dedi.

Böyle bir etkinliğe Destek sağlamak için katılan Yumurtalık Belediye Bakanı Filik ise bura vermek istediğimiz mesaj Toplumu çevre konusunda duyarlı hareket etmeye yönlendirmek ve insan sağlığının önemine dikkat çekmektir dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emre ise Bu güzel etkinliğimize katılan başta kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Okul Müdürlerimiz, öğretmenler ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi.

 


Haber okunma sayısı: 12485

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ