YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Yeteneklerini ortaya koyan Veliler ve Çocuklar, Akıllı Oyuncaklar ürettiler

yeteneklerini-ortaya-koyan-veliler-ve-cocuklar-akilli-oyuncaklar-urettiler

Yeteneklerini ortaya koyan Veliler ve Çocuklar, Akıllı Oyuncaklar ürettiler
11 Ocak 2020 Cumartesi 13:07

 Adana’nın Yumurtalık İlçesinde Barboros İlk Okulunda Anasıfı Öğrencileri ve veliler Kendi yeteneklerini ortaya koyarak Akıllı oyuncaklar ürettiler.

 

Türkiye Genelinde 24 İl 31.Okul da toplam 38 öğretmenin görev aldığı “Akıllı Oyuncaklar sergi Projesi” Yumurtalık Barboros İlk Okulunda yapılan sergi etkinliğinde büyük beğeni topladı.

 

 Projenin Adana İli Yumurtalık İlçesi Barboros İlk Okulu Konferans Salonunda anasınıfı öğrencilerinin yaptığı çeşitli gösterilerden sonra Sergi Salonuna geçildi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Tolga Temir , Halk Etiğim Merkez Müdürü Mehmet Özder stantları tek tek gezerek öğrencilerin yaptıkları oyuncakları incelediler. 

 

Anasınıfı Öğrencileri ve Velilerin birlikte hazırladıkları birbirlerinden çok farklı Akıllı Oyuncaklar sergisi ile ilgili konuşan Projenin Türkiye Hazırlayıcısı ve Kurucusu Fatma Boyraz; Çocukların Renk ayırımları, Sayıların Kombinasyonları ve Parmak kaslarını geliştirmelerine yardımcı olduğu gibi çocuklar yaparak, yaşayarak öğrenme imkânını bulmuş oluyor. Yaratıcılığını kendisi bularak öğrenmiş oluyor dedi.

 

eTwinninğ Platformunun ortağı olarak yürütülen Akıllı Oyuncaklar Projenin Adana ili Yumurtalık ilçesi Proje Koordinatörü öğretmenler Bekir Boyraz ve Filiz Özden Akıllı oyuncakları öğrenciler evlerinde velileri ile birlikte tasarlayarak ürettikleri için çok mutlu olduklarının altını çizdiler.

 

Öğrenci velilerinden Cennet Özgür ise Anasınıfında okuyan oğlu Ersan Alaz Özgür ile baş başa vererek hazırladıkları oyuncakları sergide sunma imkânı bulurken keyifli birde oyun oynamış olduk diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 570

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

Ankete Katıl Sonuçlar