YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

SAHİL KAFE’NİN KAPATILMA HADİSESİ KÖRDÜĞÜM

sahil-kafenin-kapatilma-hadisesi-kordugum

Yumurtalık Dervişiye Mahallesi 130 Ada 16 pareselde Mülkiyeti Belediye ye ait taşınmaz “Sahil Kafe Aile Çay Bahçesi” Yumurtalık Zabıta Müdürlüğü tarafından kapatıldı.
02 Mart 2019 Cumartesi 17:05

 İddiaya göre: İşletmeci Mustafa Duran Kızının Nişan yüzüklerini Belediye Başkanı Türkeş Filik’e taktırmayıp chp Yumurtalık Belediye Başkan adayı Erdinç Altıok’a taktırdığı için işletmenin kapatılarak tahliyelerinin istendiğini ileri sürdüler.

Başkan Filik cephesinden yapılan açıklama da ise: Mustafa Duran’ın dünürleri tarafından Gençlerin Nişan Yüzüklerinin Mevcut Belediye Başkanı Türkeş Filik’in takması konusunda ısrarcı olununca, Başkan Filik’te vefat eden Adana Milletvekilinin babasının cenazesine katılmak zorunda olduğunu ve yüzükleri istedikleri kişilere taktırabileceklerini söyledi. Erkek tarafının yine yüzükleri sizin takmanızı istiyoruz demeleri üzerine de Başkan Filik saat: 15.00 de orada olacağını söyledi.

14.45’ de nişan alanına geldiğinde yüzüklerin rakip aday Altıok tarafından takıldığını öğrenince gençlere mutluluklar dileyip oradan ayrıldı.

İşletmenin kapatılmasının iddia edildiği gibi Yüzük Meselesinden kaynaklanmadığını vurgulayan Yumurtalık Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü olaya siyasi boyut kazandırılmaya çalışıldığını ve burada sözleşme akitlerine uyulmadığı için kamu yararı gözetilerek hareket ettiklerini ve İşletmeci Duran’nın Belediye ile 14.06.2014---14.06.2015 tarihlerinde sözleşme akdi imzaladıklarını ve kirasını da o tarihlerde ödediğini ama ondan sonraki tarihlerde ki kiraların ödenmediğini ve tahliye işlemlerini başlattıklarını ifade ettiler.

 

 


Haber okunma sayısı: 2244

Haberin etiketleri:

1
ORHAN USTA


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ