YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Sağlıksen Adana Şube Başkanı;”Bekir Nennioğlu Sağlık Bakanına seslendi.”

sagliksen-adana-sube-baskanibekir-nennioglusaglik-bakanina-seslendi

Sayın Sağlık Bakanım;
01 Mayıs 2020 Cuma 11:59

  25.02.2020 tarihinde, daha Corona tehditi ülkemizi teslim almadığı günlerde, Adana Şehir Hastanesi'nde bir anestezi teknisyeni arkadaşımız sebebi henüz belli olmayan bir nedenle nöbeti sırasında vefat etmişti .O günkü basında da yer aldığı üzere, biz o gün yaptığımız basın açıklamamızda kendi üyemiz olmasa da, her vefat eden  sağlık mensubu bizim kardeşimiz olduğu için bu arkadaşımızı işaret ederek görevi başında sebebi ne olursa olsun vefat eden sağlık mensuplarının şehit, hastalık veya kaza atlatanların da gazi  sayılmasını talep etmiştik.

Tabi bizi eleştirenler oldu şehitlik başka bişey diyerek. Ama bizim istediğimiz şehitlik, devlet şehitliği idi ve geride kalan ailesine maddi bir getiri, çocuklarına da manevi bir miras bırakacaktı. Bu konu o gün yoğun gündem arasında kaybolup gitti.

Bugün görüyoruz ki, olay vahim ve sağlık mensupları risk altında. Dün bir sağlık mensubu bu hastalıktan vefat etti.

Biz o günkü çağrımızı, bugün daha şiddetli bir şekilde haykırarak sesleniyoruz; o gün bizi duymayanlar, kulak vermeyenler, bizi eleştirenler! Allah'ın kitabında, "Allah yolunda ölenler ölü değildir" diyor.

Bu insanlar siz evinizdeyken bu yolda savaşıyorlar ve bu mertebeyi hem maddi hemde manevi hakediyorlar. Elbette ölmesinler, elbette yaşasınlar ama sebep ne olursa olsun görevi başında vefat eden sağlık mensupları şehit, hastalığı atlatanlar Gazi sayılsınlar. Korona terör tazminatı vermiyorsanız, en azından bunlar yapılsın.Unutulmasınlar, geride kalanlara devlet sahip çıksın ki bu hastalıkla mücadele ederken bana birşey olursa çocuklarıma ne olacak korkusunu yaşamasınlar. Çünkü birçoğu anne-baba.

SAĞLIK MENSUPLARI ALLAH YOLUNDA, İNSANLIĞI YASATMAK  İÇİN  MÜCADELE EDİYORLAR.

Sevgili sağlık mensupları,

Sesiniz olmaya her platformda devam edeceğime ve herbirinizin üzerimde hakkı olduğu bilincini taşıyarak görevimi yapacağıma emin olun.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bekir NENNİOĞLU

Sağlık-sen Adana Şube Başkanı


Haber okunma sayısı: 2021

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER