YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

SAĞLIK SEN BAŞKANI BEKİR NENNİOĞLU İLK AÇIKLAMALARINI “YUMURTALIK HABERE YAPTI”

saglik-sen-baskani-bekir-nennioglu-ilk-aciklamalarini-yumurtalik-habere-yapti

Sağlık sen Adana Şubesi Başkanlığına seçilen Bekir Nennioğlu ilk Açıklamalarını “Yumurtalık Habere yaptı.”
01 Mart 2019 Cuma 08:22

 Öncelikli hedefimiz Sağlık Çalışanları arasında birlik ve beraberliği sağlamak olacaktır. Neden derseniz 7-8 ay içerisinde sendikamız çok yıpratıldı. Tüm üyelerimizle kucaklaşarak kırgınlık ve dargınlıkları bir tarafa bırakacağız. Toplam 150 delegenin tamamı bizi desteklemedi ama biz buna rağmen tüm delegeleri akşam yapacağımız yemekli toplantıya davet ettik. Burada amaç tüm sağlık çalışanlarını bir çatı altında toplamaktır.

Sağlık sen Sağlık Bakanlığının tek yetkili sendikasıdır. Ama biz sendikalı üyelerimizin yanı sıra sendikalı olmayan çalışanlarımızı da kucaklayacağız. Sağlık çalışanları arasında fitne ve fesat karıştırmak isteyenlere müsama göstermeyeceğiz.

Sağlık çalışanları kendiişlerini, bizler kendi işimizi yapacağız. En büyük hedefimiz “Sağlık sen akademisini “kurmak olacaktır. Sağlıksen Akademisinde idareciler dâhil olmak üzere tüm çalışanlarımıza seminer ve eğitici bilgiler aktarmak gibi mesela hemşireciliğin yanında bir de çocuk hemşireciliği, Ruh sağlığı psikiyatri hemşireciliği gibi konularda çalışmalar yapmayı istiyoruz.

“Sağlık sen Akademisi projesi “ kapsamında kendi öz kaynaklarımızı kullanarak hem teorik hem de pratik bilgiler vereceğiz. Bu eğitimler için üniversitelerden kariyerli hocalar getireceğiz. Sahada çalışan İdarecilerimizin bilgi eksikliklerini gidereceğiz. Aile Hekimliği ihtisasını getireceğiz. Saha da görev yapan aile hekimlerimizin yaşadığı sıkıntıları iyi biliyoruz. Birçok birimlerde bunları uygulayarak yaşanan sorunları ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Sağlık çalışanları için kreş sözümüz var onun başvurularını yaptık. Şehir Hastanesinin yanında 6,5 dönümlük bir alanı tahsis ediyoruz. Sosyal tesis, Cami, Lokal, spor salonu yapılması içinde girişimlere başladık. Bu işler biraz zaman alacak işler ama biz takipçisi olacağız. Sosyal tesisler bir göl kıyısında olabilir mesela aileler sünnet, Nişan gibi ihtiyaçlarını buralarda yapabilirler. Biz işletmeci değiliz bunları sağlık Bakanlığına yapılması için önereceğiz. Konut edindirme projemiz bulunmakta onunla da ilgili çalışmalarımızı ilerleyen tarihlerde açıklayacağız dedi.


Haber okunma sayısı: 1499

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ