YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

ÖĞRENCİLER MASAL VE ŞİİR YAZDILAR

ogrenciler-masal-ve-siir-yazdilar

Adana’nın Yumurtalık İlçesinde Barbaros İlk Okulu Kütüphanesine İSKEN A.Ş Tarafından yapılan Kitap Bağışı sırasında öğrencilerden yaratıcılık yeteneklerinin ölçülmesi için Hikâye ve şiir yazmaları istendi.
26 Mayıs 2018 Cumartesi 15:26

 Kitap Bağış Törenine İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut, Belediye Başkanı Türkeş Filik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre, Barbaros İlk Okulu Müdürü Muhammed Dal, ÇPL Müdürü Muhittin Yıldız, İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Onur Babaoğlan, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Özder, Atatürk Orta Okulu Müdiresi Esra Tangolar, Ziraat Bankası Müdiresi Figen Arçak, Ptt. Müdiresi Derya Arat, İsken A.Ş.’den İnsan Kaynakları Direktörü Yeşim Özsınmaz, İsken AŞ. Halkla İlişkiler Uzmanı Hatice Yazgan, Özel İlkay Anaokulu Müdürü Fatoş Cankurt stk’lardan Yumcev Başkanı Halim Öztoprak katıldılar.

İnsan Kaynakları Uzmanı Yeşim Özsınmaz Küçük öğrencilere Hikâye, Masal ve şiir yazarken sınır tanımayın, olayın tüm kahramanlarını yazın. Mesala yağmurun yağışı, kaplumbağanın yürüyüşü gibi vs. hatırlatmasında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre ise; Çocuklar kitap en iyi dosttur. Sizlerde geleceğimizin teminatı olduğunuz için çok okuyun. Okuyan insan daha bilinçli, daha kültürlü ve de vatanına daha çok faydalı olur dedi.

Bazı kitaplar vardır ki bir kez okunur ve bazıları da vardır ki defalarca okursunuz ve notlar alırsınız diye konuşmasını yapan Kaymakam Karabulut; Kitap okuyan insanın hayal gücü fazla olur ve yaratıcılık gücü daha ileri olur. O nedenle hepiniz ileride birer yazar veya şair olabilirsiniz. Özellikle ülkemizin gelişmesi için çok okumalıyız. Ülkemiz dünyanın en iyi çoğrafyasında, Çevremiz güzel, insanlarımız güzel ve teknolojiyi de kullanarak ülkemizin büyümesine katkı koyabiliriz dedi.

Öğrenciler birlikte Kütüphane içerisinde Yaratıcı yeteneklerini ortaya koyarak Masal ve Şiir yazdılar.EREN İLE FATMA

Eren ile Fatma çok uzaklarda bir köyde yaşarlarmış, hava kararmaya yakın iki kardeş etrafı keşfetmek için yola çıkmışlar ve ormana girmişler. Orada karşılarına kurtlar çıkmış ve iki kardeş korkularından ağaca çıkmışlar. Sabaha kadar ağaç üstünde beklemişler ve sabah bakmışlar ki tüm kurtlar kaybolmuş vs. masal böyle devam ediyor.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 18907

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER