YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Kemal Kılıçdaroğlu 24 Haziranda iktidara geldiğimizde Yumurtalık ta Çukurova Üniversitesi Mağduru 160 Ailenin sorununu çözeceğiz,Kamulaştırma paralarını kuruşuna kadar köylülere ödeyeceğiz

kemal-kilicdaroglu-24-haziranda-iktidara-geldigimizde-yumurtalik-ta-cukurova-universitesi-magduru-160-ailenin-sorununu-cozecegizkamulastirma-paralarini-kurusuna-kadar-koylulere-odeyecegiz---

Çukurova Üniversitesinin Yumurtalık’ta Kamulaştırma Mağdurları 160 aileye 24 Haziranda iktidara gelince köylülerin kuruşuna kadar paralarını ödeyecekleri sözünü verdi.
11 Haziran 2018 Pazartesi 15:55

 Pazar günü Adana Seyhan Otelde stk temsilcilerini dinleyen chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Yumurtalık’ta Ç.Ü.Çukurova Üniversitesinin Kamulaştırma yaptığı ve Köylülerin paralarının bir türlü ödenmediği sorusu üzerine inşallah 24 Haziran da Köylülerin kamulaştırma sorunlarını çözeceğiz dedi.

Geçtiğimiz aylarda 160 aile Mahkemenin sonuçlanmasına rağmen Ç.Ü.nin kamulaştırma paralarını yatırmadığı iddiası ile köylüler kendilerini Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Kampusunun kapısına zincirlemişlerdi.

Köylülere bir türlü görüşme randevusu vermeyen Ç,Ü.Rektörü Mustafa Kibar’a tepki gösretmişlerdi. Rektör Kibar kamulaştırma bedelleri ödendi, tapularımızı aldık yazısı gönderiyor. Oysa Mülk sahibi köylüler para ortada yok, Paranın bankaya yattığına dair dekontta yok, Köylüye ödendiğine ait bir belgede bulunmamaktadır. Köylüler bu olmayan para eğer söğüşlendi uçtu ise müfettişler bunu rahatlıkla ortaya çıkarabilirler hatırlatmasında bulundular. Köylüler biz devletten sadaka beklemiyoruz Anayasal Hak olan Mülkiyet hakkımızın korunmasını istiyoruz dediler.

KÖYLÜLER ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SÖZÜNÜ TUTMADI

1.Kamulaştırma paralarınız ödenecek dendi; ödenmedi.2-Köylüler Balıkçılık ve su ürünleri konusunda eğitilecek dendi; yapılmadı.

3.Köylülere Ziraat konusunda seminerler verilecek dendi; yapılmadı.

4.Okul açıldığında köylüye iş istihdamı sağlanacak dendi;Köylü mağdurlardan bir aile dahi işe alınmadı.

5.Turizm ve Tarımla evinin nafakasını çıkaran köylüler mağdur edilmiş ve köy göç vermiştir.

 


Haber okunma sayısı: 914

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ