YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Karataş ve Yumurtalık Turizmine İtalyan Desteği

karatas-ve-yumurtalik-turizmine-italyan-destegi-

Karataş ve Yumurtalık Turizmine İtalyan Desteği
16 Haziran 2017 Cuma 11:30

 İtalyan temsilciler Adananın denize açılan iki kapısı üzerinde , turizmin geliştirilmesi ve ilçelerin dışa açılması yönünde incelemelerde bulundular   .

Karataş ve Yumurtalık ilçeleri Turizmi Geliştirme Altyapı hizmet birliği öncülüğünde , İtalya'dan Pordenone Tekno Park Uluslararası Projeler Koordinatörü Diego Santaliana, Monfalcone Belediyesi Uluslararası Proje Koordinatörü Lucio Gregorettı , Çukurova Kalkınma Ajansı Uzmanı Levent Selekoğlu ve Adana Büyükşehir Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Şube Müdür V. Sait Altıparmak  , Karataş Belediye Başkanı ve Karataş Yumurtalık Turizmi Geliştirme Birliği Başkanı Boğaçhan Ünal’ı makamında ziyaret ederek sahil kentlerimiz , Karataş ve Yumurtalık ile ilgili turizmin geliştirilmesi  yönünde yapılabilecek çalışmaları görüştüler .

Karataş ve Yumurtalık ilçelerimizde inanç turizminin geliştirilmesi , alternatif turizm seçeneklerinin değerlendirilmesi ve yeni kardeş şehir anlaşmalarının yapılması üzerine fikir alış verişinde bulunurken,  Başkan Ünal ziyaretleri sebebi ile Diego Santaliana ve Lucio Gregorettı ‘ye teşekkür plaketlerini takdim ederek bölgemizi simgeleyen hediyelerini sundular .

Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal ; Karataş ve Yumurtalık ilçelerimizin geleceğini turizm ile planlar iken hem Karataş Belediye Başkanı olarak hem de birlik başkanı olarak İtalyan temsilcileri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken , bölge hakkında bilgilendirmelerde bulundu . Adananın iki sahil ilçesinin de turizm ile kalkınma yönünde atılacak adımlar ile daha parlak geleceklere kavuşacağını inandıklarını belirttiler

Sabah saat: 08.30 da polisler Ceyhan Belediyesine gelerek Alemdar Öztürk'e içişleri bakanlıgının uzaklaştırılma kararını tebliğ ettikleri kaydedildi.


Haber okunma sayısı: 1695

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Ankete Katıl Sonuçlar