YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

“Karataş ve Memmingen Kardeşliği tescillendi.”

karatas-ve-memmingen-kardesligi-tescillendi

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş Belediyesi ile Kardeş Şehir olan Memmingen’e davet üzerine ziyarette bulunarak Kardeşlik anlaşmasını yeniledi.
10 Temmuz 2019 Çarşamba 06:55

 Almanya’nın Memmingen ilçesinde düzenlenen Kardeş Şehirler etkinliği ile Memmingen Belediyesinin daveti üzerine düzenlenen programda Memmingen’e Kardeş olan 7 faklı ilçenin katılımıile farklı kültürlerin bir araya gelmesi sağlandı.

Memmingen Belediye Başkanı ManfredSchilder, etkinliğe katılım gösteren Karataş Belediye Başkanına teşekkürlerini ileterek Karataş ile olan bağların yapılan anlaşma ile daha da güçlendirileceğini ve belediyelerin uyum içerisinde güzel çalışmalara imza atacağını belirttiler.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yaptığı açıklama ile ;“30 yıldan fazla süredir Kardeşlik ilişkilerimizin devam ettiği Memmingen Belediyesi ile Anlaşmamızı yenileyerek, ilişkilerinin pekiştirilmesi sağladık. Memmingen’e yaptığımız ziyaret ile Karataş’ın tanıtımını sadece Kardeş Şehrimize değil, farklı ülkelerden etkinliğe katılan diğer şehirlere de tanıtma fırsatımız oldu. Akdeniz’in en nadide ilçelerinden biri olan ilçemizin, yerel de olduğu kadar ulusal platformlarda da tanıtılması Karataş’ın gelişimine katkı sağlayacağı gibi bölgenin kalkınmasına da fırsat sunacağına inanıyoruz. Gerçekleştirilen program kapsamındaMemmingen Belediyemiz ile kardeşlik ilişkisi kuran farklı ülkelerden birçok kültür ile de tanışma fırsatımızın olduğu etkinlikte Memmingen Belediye Başkanımız Sn. ManfredSchilder ile yenilediğimiz anlaşmanın Karataş için hayırlı olmasını temenni ediyor, bizleri davet ederek onurlandıran Memmingen Belediye Başkanımız Sn. ManfredSCHILDER’e ve tüm sıcaklıkları ile bizleri ağırlayan Memmingen halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dedi.

 

  

 

 


Haber okunma sayısı: 175

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ