YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

karatas-belediye-baskani-necip-topuz-19-mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-dolayisiyla-bir-kutlama-mesaji-yayimladi-

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:51

 Başkan Topuz mesajında ,” bağımsızlığın ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919 bir milletin tarihin akışını değiştirdiği, Samsundan başlayan ve tüm ülkeye yayılan mücadelenin ilk ışığı, bir vatanın yeniden dirilişi, inanç ve kudret ile düşmana başkaldırının sembolü ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gün olmuştur.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Türk ulusunun uyanışı olan bu günü gençlere armağan ederken “Ey Yükselen Yeni Nesil! İstikbal Sizindir. Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yükseltecek ve Sürdürecek Sizlersiniz” diyerek genç nesile duyduğu güveni göstermiştir. Vatanın gelecek teminatıbaşta gençlerimizi olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü kutluyor, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnet ile anıyorum.” dedi.

 

 


Haber okunma sayısı: 594

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER