YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Gelecege Bir Nefes Kampanyası Kapsamında Yumurtalık İlçesinde 11.Milyon Fidan Dikim Etkinliği Başlatıldı

gelecege-bir-nefes-kampanyasi-kapsaminda-yumurtalik-ilcesinde-11milyon-fidan-dikim-etkinligi-baslatildi

Gelecege Bir Nefes Kampanyası Kapsamında Yumurtalık İlçesinde 11.Milyon Fidan Dikim Etkinliği Başlatıldı
11 Kasım 2019 Pazartesi 22:42

 81 ilde eş zamanlı 11.Milyon Fidan 11.Kasım saat:11.11 Başlatılan fidan dikim kampanyası kapsamında Adana’nın Yumurtalık İlçesi,Kaldırım Mahallesinde;İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural,Belediye Başkanı Türkeş Filik,Daire Amirleri,Öğretmenler ve Öğrencilerin katılımı ile fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Yumurtalık Kaldırım Orta Okul bahçesinde gerçekleştirilen Tören öncesinde öğrenciler halk oyunları sergilediler.saat: 11.11 oldugunda Kaymakam Hasan Hüseyin Vural”Gelecege bir Nefes Kampanyası “ile ilğili şöyle konuştu;

“Gelecege Nefes ol “Kampanyası kapsamında Kaldırım Mahallesi Orta Okulunda 200 fidan dikerek milli ağaçlandırma seferberliğine katkıda bulunmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Bu kampanyaya destek olan başta öğretmen ve öğrencilerimize,Orman İşletmesi yetkililerine teşekkür ediyorum.81 ilde 11.Milyon Fidanın toprakla buluşmasını çok önemli buluyoruz.Bu etkinliği talimatlaştıran başlatan sn.Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Sanayileşen dünyada doğamız müthiş bir insan baskısıyla karşı karşıyadır.Yeşil alanlarımızı çoğaltarak,çevremizi ve doğamızı koruyarak gelecek nesillere güzel bir çevre  güzel bir dünya bırakırız dedi.

İlçe Kaymakamı Vural daha sonra okul sınıflarını gezdi,kütüphaneyi inceledi ve Yörük kadınları Etkinliğe katılanlara sıkma ayran ikramında bulundular.


Haber okunma sayısı: 2196

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER