YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Filik Ögrenci Taşıma işinden cekiliyoruz

filik--ogrenci--tasima-isinden-cekiliyoruz

Başkan Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye araçlarını Yumurtalık ilçesinden çektiği için öğrenci taşıma işlerinden çekilmek zorunda kaldık dedi.
05 Eylül 2019 Perşembe 17:57

 İlçede toplam 800 öğrencinin nasıl taşınacağı hakkında belirsizli devam ederken öğrenci velilerinin kaygıları ise devam ediyor.

Konuyla ilgili ilçenin yerel basınına açıklamalarda bulunan Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik; Türkiye de bir ilki yaparak 5 yıldır 800’e yakın öğrenciyi Belediye Otobüsleri ve Minibüsler ile okullara taşıdıklarını bu yıl Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Zeydan Karalar’ın ilçemizden otobüsleri çekmesiyle yüklerinin arttığını ve İlçe Belediyesinin bunu kaldıramayacağını hatırlattı.

Sırf Zeytinbeli Mahallesindeki öğrencileri taşıyabilmek için servis araçlarına ayda 8.ooo. tl ödediklerini ve diğer mahalleri de hesaba kattığınızda meblağın ne kadar yüksek olduğunu gözleriniz ile görürsünüz. İsken ve Sanko ise geçen yıl öğrenci başına 150 tl mazot yardımında bulunuyordu ifadesinde hatırlattı..

Yumurtalık’ta Tercihli okul olmadığı için 300’e yakın öğrenciyi de cevre il ve ilçelerde bulunan nitelikli okullara taşıdıklarını söyledi.


Haber okunma sayısı: 1690

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ