YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

FESTİVAL İÇİN İLK HAMLE

festival-icin-ilk-hamle

Yumurtalık’ta Turizm İşletmecileri Yum-cev. Başkanı Av. Volkan Tarık Çay öncülüğünde Kaymakam Asalet Karabulut’u ziyaret ettiler.
13 Haziran 2019 Perşembe 09:05

 Ziyarette; Geçen yıllarda Zeytinbeli Beldesinde 3.kez “Zeytinbeli Kültür Şenlikleri” düzenlediklerini ifade eden Yum-cev Başkanı Çay İlçe Kaymakamı Karabulut’a Festivaller konusunda yeterli deneyime sahip olduğunu ve bu konuda Yumurtalık Merkezinde “Geleneksel Yumurtalık Uluslar arası Kültür Festivali” düzenlemek istediklerini bildirdiler.

 Yumurtalık İlçesinin tanıtımına katkı sağlamak istediklerini tekrarlayan Başkan Çay Yapmayı amaçladıkları Festivallerle ilgili de kısa detayları şöyle sıraladı. Yöresel yemek yarışmaları, Yüzme Yarışları, Yöresel Halk Oyunları, İlçenin tarihi ile ilgili şiir, Kompozisyon yarışmaları gibi vs. dedi.

Ziyarete Kamping işletmecisi Halim Öztoprak, Yumurtalık Otel İşletmecisi Necdet Yılmaz, Yumurtalık Belediyesi Eski İmar Müdürü ve Turizm Programı Hazırlayıcısı İnşaat Mühendisi Ahmet Cemil Koç, Akyuva Mahallesi Muhtarı ve Turizmci Mustafa Sümer yer aldılar.

İlçe Kaymakamı Karabulut Av. Çay’ın Öncülüğünde başlatılan böyle bir etkinliğe destek olacaklarının altını çizdi ve Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaları’nda desteklerinin alınması gerektiğini hatırlattı.


Haber okunma sayısı: 905

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ