YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

ERDEMOĞLU HOLDİNĞİN YUMURTALIK’TA YAPACAĞI YATIRIMA STK’LARDAN TAM DESTEK SÖZÜ

erdemoglu-holdingin-yumurtalikta-yapacagi-yatirima-stklardan-tam-destek-sozu

Yumurtalık stk’larını Sasa Toplantı Salonunda kabul Eden Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu üyesi ve Sasa Genel Müdürü Mehmet Şeker; İşletmemizin bütün birimlerinde Bölğe halkından insanları çalıştıracağız dedi.
18 Ekim 2019 Cuma 16:40

 Toplantıda ilk sözü alan Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Tarık Yılmaz İlçemiz 315.Bin Dönüm araziye sahip olmasına rağmen ancak 125 bin Dönüm alanda Tarım yapılabildiğini ve10.Bin dönümde hazine arazisi bulunduğunu, Zira 8.Bin Kayıtlı üyemiz olmasına rağmen de ancak 2.Bin aktif üyemiz faal durumdadır.  İlçede narenciye dikiminde ise çeşitliliği artırmak için Portakal ve Muz üretimine önem verdiklerini hatırlattı.

Genel Müdür Şeker ise sivil Toplum kuruluşlarının temsilcilerini tek tek dinledikten sonra konuşmasına şöyle devam etti.

Sanayi Tesislerinin Deniz sahillerine yapılmasının bir önemi de Yer altı suları yerine deniz suyunu kullanmak içindir. İşletmelerimizde depoladığımız suyu sirkülasyon yaptırarak soğutmada kullanıyoruz. Yani atık su sorunumuz yok. Bu atıksuların konutlarda kullanılması sakıncalı olabilir ama Tarım için seralarda kullanılabilir diye düşünüyoruz ifadesini kullandı.

Stk ziyaretine Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Tarık Yılmaz, Yumurtalık Su Ürünleri Balıkçılık Kooperatif Başkanı Musa Vay, S.S.190 Nolu Otabüscüler Kop. Başkanı Mahmut Erden, S.S.105 Nolu Münibüscüler Kop. Başkanı Ali Lök, Demirtaş Mah. Muhtarı Zeynel Taşel, Akyuva Mah. Muhtarı Mustafa Sümer, Kemalpaşa Mah. Muhtarı Taner Salıç, Yumçev Başkanı Av. Volkan Tarık Çay, Yumder Başkanı Özcan Bilgi, Yumurtalık Yerel Medya Platformu Temsilcisi Halim Öztoprak, Emba AŞ.Basın müşaviri Emrah Öztoprak ve Foto Muhabiri Ayhan Ellialtı katıldılar.

Yumurtalık stk Temsilcileri Erdemoğlu Holdingin Yumurtalık’a yapacağı 11,8 Milyar dolarlık yatırıma destek olacakları sözünü verdiler ve Genel Müdürlük Binasında toplu hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldılar.


Haber okunma sayısı: 1142

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER