YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

EMBA Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Mete Bülgün Yumurtalık Haber’e Konuştu

emba-elektrik-uretim-as-genel-muduru-mete-bulgun-yumurtalik-habere-konustu

Yumurtalık Hunutlu Termik Santrali proje sahibi EMBA elektrik üretim A.ş’nin genel müdürü Mete Bülgün ,bazı medya kuruluşlarında çıkan gerçeği yansıtmayan ifadelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
13 Ağustos 2020 Perşembe 21:58

 Genel Müdür Bülgün, Kurban Bayramı dönüşü 670 Türk işçiye , Ceyhan Devlet Hastanesinde Covid-19 testinin yapıldığını  ,çıkan haberlerin aksine sadece   3 işçi’de tahlil sonuçlarının pozitif çıktığını ve İşçilerin hemen hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

Bu nedenle , Bayram iznine cikan 670 Türk işçiden geri kalan 667 isçinin, zorunlu olarak 10 gun süreyle şantiyede , işyeri Doktoru ,Yumurtalik Halk Sağlığı ekipleri ve Kaymakam beyin gözetiminde gözlem altında tutulduğunu ifade eden Bülgün ,

17 Agustos Pazartesi günü, Ceyhan Devlet Hastanesinde , Santiyede gözlem altında tutulan bu isçilere yeniden Covid-19 testi yapılacağını soyledi. Bu test sonucunda şayet pozitif vaka çıkarsa hastaneye yatırılacak, geri kalan yani test sonucu negatif olan işçiler  ise  santiyedeki işlerine derhal başlayacaktır .Dedi.

Bülgün;Santiyemizde cok sayıda işçi bir arada bulunduğundan, Corona’ya karsi cok dikkatli olmak zorundayiz.Çalışan personelimizin sağlıgı bizim için çok önemlidir. İfadelerini kullandı.

 


Haber okunma sayısı: 2549

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ