YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Elif ve Hüseyin Evet Dediler

elif-ve-huseyin-evet-dediler

Düğün Törenimizde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız diyen Elif ve Hüseyin 10 Temmuz Cuma akşamı “Beyaz İnci Düğün Salonunda” yapılan sade bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler.
13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:26

 Afyon ili ile Denizli ili arasında akrabalık köprüleri kuruldu.Denizli’nin Tanınmış ailelerinden”Pamukkale Kağıt Sanayi’nin” sahiplerinden İbrahim Aydınlıoğlu ve Afyon İli Basmakcı İlçesi Ovacık Köyünde çiftcilik yapan Erol Dalgülge evlatlarının mürvetini gördüler.

Hatice ve İbrahim Aydınlıoğlu ailesi ve Azime-Erol Dalgülge Ailesinin biricik evlatları Bilğisayar Mühendisi Elif Aydınlıoğlu ve Metalurji Mühendisi Hüseyin Dalgülge Düğün öncesi Nikahları kıyıldıktan sonra geleneklere uyarak Pamukkale eteklerinde bulunan”Lavanta Hierepolis Bahçesinde “ hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Düğün anlarının yaklaştığı saatlerde Gelin ve Damat kızın Ailesinden halallık almak için baba evine gelerek el öptüler.Gelinin kuşaklarını Baba İbrahim Aydılıoğlu ve Gelinin erkek kardeşi İsmail Aydınlı oğlu bağladılar.Kuşak bağlama merasiminde hüzünlü anlar yaşandı.

OSMAN ZOLAN ÇİFTLERİ TEBRİK ETTİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Sarayköy Yolu üzerinde bulunan”Beyaz İnci Düğün Salonu’na” gelerek çiftlere altın takdı ve sonra çiftleri tebrik ederek mutluluklar diledi.Saat 18.00 başlayan düğün merasimi Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kuralları içerisnde oyun ve eğlencesiz yapıldı.Kapıda otamatik hashas ateş ölçerlerden geçen vatandaşlara maske takmaları konusunda devamlı uyarılarda bulunuldu.

Düğün Salonunun alanı adeta çicek bahçesine dönüştü.”Beyaz İnci  vip Salonunda” yemeklerini yiyen konuklar  Yazlık  Kır Bahçesine geçerek açık havada düğünü izlemeye başladılar.Gelin ve Damat 7. katlı pastayı keserken yakın arkadaşlarıda onlara eşlik ettiler.

Tatlı sohbetlerin yapıldıgı gecede Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldıktan sonra  misafirler gelin ve damatla hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya girdiler.

Saat:22.00 yine sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kına merasimi gerçekleştirildi.Çerez ve meşrubat ikramı yapıldı.Covid-19 nedeniyle kısa tutulan kına töreninin arkasından konfeti ve alkışlar arasında damat ve gelin ugurlandı.

Pazar günü Damadın Ailesinin yaşadıgı Afyon İli,Basbakçı İlçesi,Ovacık köyünde Aile kendi gelenek ve görenekleri ne bağlı  kalarak ,sosyal mesafe kuralları içersinde açık havada ikinci bir tören düzenlediler.

Ovacıkta Damadın Baba evine gelindiğinde Töreler gereği Kayınpeder Erol Dalgulge Gelin Hanımın ayagına Koç Kurban etti.Rakımın yüksek oldugu Köy evlerinde Aile gelin ve konuklara Bahçelerinde yeni yetişen meyve ve sebzelerden ikramda bulundular.Her bitkinin organik olduğu köyde insanların da çok doğal hareket ettikleri ve kültürel değerlere bağlı kaldıkları belli oluyordu.

Tamamen bir yayla köyü olan ovacık’ta davetli misafirlere kazanlarda pişirilen yöresel çeşitli yemekler ikramı edilirken Eğe Bölgesinin olmazsa olmazları “Terayağlı Keşkek Yemeği”sofralarda yerini aldı.

17.00 biten törenden sonra Gelin ve Damat Vedalaştıktan sonra Denizli ilindeki evlerinin yolunu tuttular.


Haber okunma sayısı: 2801

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER