YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Düğünde Halay Çekerken kalp krizi geçiren Eski Muhtar Kemal Özbenli Hayatını kaybetti

dugunde-halay-cekerken-kalp-krizi-geciren-eski-muhtar-kemal-ozbenli-hayatini-kaybetti

Yumurtalık İlçesi Sugözü Mahallesi eski Muhtarı,Sugözü Çevre Koruma Dernek Başkanı ve Hunutlu MotorluTaşıyıcılar Kop.Kurucusu Kemal Özbenli düğünde halay çekerken kalp krizi geçirdi.
17 Ağustos 2019 Cumartesi 08:58

 Edinilen ilğilere göre Ceyhanda bir komşusunun davetlisi olarak gittiği Maraş ili Andırın ilçesinde Düğünde Halay çekerken Kalp Krizi  geçirdiği ve aniden yere düştüğü  daha sonra Ambulans ile Hastaneye kaldırıldıgı  aktarıldı.

Eski Muhtar Özbenli’ye doktorların  yaptığı tüm müdahalelere  rağmen  kurtarılamadığı  öğrenildi.Özbenlinin cenazesinin bu gün öğle namazını müteakiben sugözü mezarlığında topraga verileceği kaydedildi.

KEMAL ÖZBENLİ ‘NİN BİYOĞRAFİSİ

1958.Yumurtalık-Sugözü Mahallesi doğumlu Kemal Özbenli evli ve 3. Çocuk babası olup İlkokulunu Kendi Köyünde, ortaokul tahsilini ise Ceyhan Gazi Orta Okulunda tamamladı.

Genç yaşta ticaretle iştigal olan Özbenli 1988 yıllarına kadar ticaret yaptı. Askerlik görevini İzmir Narlıdere de muhabere olarak ifa etti.1999 yılında Ceyhan Belediyesinde Satın alma memuru olarak çalıştı.2005 yılında emekli oldu.DERNEK BAŞKANI KEMAL ÖZBENLİ

2010 yılında Sugözü Cevre Koruma Derneğini kurdu. Dernek Başkanlığı sırasında Köyde yürüme özürlü olan 5. Vatandaşa akülü araç, Köy İlkokuluna 3.adet klima ve Fotokopi makinası aldırdı.

Köy Camisininin avlusunda peyzaj çalışması yapılarak yeniden düzenleme yapıldı. Cami Şadırvanı ve wc. leri Fayans kaplama yaptırarak müminleri rahat bir ibadet yapar duruma getirdi. Zira yine Anaokuluna halıflex döşetti.

 Mahalle gençlerini kahvehane köşelerinden uzak tutmak için Sportif Faaliyetleri artırmak için Gençlere forma temini yapıldı. Öğrencilerin okula gidiş gelişleri için servis araçları temin etti. Halen Çevre Koruma Derneğinin Başkanlığını da yürüten Kemal Özbenli 2014 mahalli idareler yerel seçimlerinde Sugözü mahalle muhtarlığına seçildi.

MUHTAR KEMAL ÖZBENLİ

2014 yılında Sugözü Malle Muhtarlığına seçilen Özbenli ilk icraat olarak Mahalle halkına birlik ve beraberlik için dayanışma yemeği düzenledi. Mahalle Merkezinde Çamurdan geçilemeyen 500 metrelik yolu betonarme yaptırdı. Ramazan aylarında rutin olarak halka iftar yemekleri düzenledi. Her bayram sabahı namaz çıkışı birliktelik kahvaltıları verdi.

Cami Halılarını sıfırdan yeniledi. Mahalle çevresine yatırım yapacak yabancı iş adamlarına yöresel hediyeler takdim etti. Köy Muhtar odasına yeni bir çeki düzen veredi. Köylüye layık bir muhtar odasına dönüştürdü. Şalvarını giydi, Eline Süpürge aldı ve Mahallemizi temiz tutalım kampanyası başlattı.

 

Her ramazan ayında Fakir fukaraya Ramazan kumanyası dağıttı. Nevruz gününde bahar şenlikleri düzenledi. Sn. Cumhurbaşkanının 11. Muhtarlar toplantısına davet edildi.

HUNUTLU KOOP.BAŞKANI ÖZBENLİ

Sugözü Mahallesinde  Enerji şirketlerinde  hizmet verebilmek için “Hunutlu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini kurdu ve ilk başkanlığını yaptı.Daha Sonra Kooperatif Başkanlığını Menderes Burhan’a devretti.

 

 


Haber okunma sayısı: 1418

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ