YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Dr. Menteş konuştu “Ceyhan alkışladı”

dr-mentes-konustu-ceyhan-alkisladi

A.ADAYLIK AÇIKLAMASI HALK MİTİNĞİNE DÖNÜŞTÜ
25 Kasım 2018 Pazar 10:02

 Türkiye’de ki sayılı 50 Doktordan biri olan”Radyasyon Onkoloji Uzmanı” Uzm.Dr. Selattin Menteş’in Ceyhan Belediye Başkanlığı için Aday Adaylıgını açıklamasında kalabalık alana sığmadı

Onkoloji Doktoru Selattin Nenteşin aday adaylığı Ceyhan gündeminde büyük yer buldu. Ceyhan için bir kazanım olduğu ve değişik partilerden de insanların yağan yağmura aldırmadan doktorun konuşmalarını dinlemek için chp Binasına akın ettikleri gözlerden kaçmadı.

 CHP`den Ceyhan Belediye başkan aday adaylığını açıklayan Dr. Selahattin Menteş, sıkıntılarla boğuşan Ceyhan`ı iyileştirmeye talip olduğunu söyledi.

Mart 2019`da gerçekleşecek yerel seçimlerde Ceyhan Belediye başkan aday adaylığı için Adana Şehir Hastanesi`ndeki görevinden istifa eden Dr. Menteş, bugün düzenlediği programla adaylığını duyurdu. Yağışlı havaya rağmen, ciddi bir kalabalığın toplandığı adaylık açıklamasında Dr. Menteş, yaptığı duygusal konuşma ve annesini sahneye davet etmesi katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

 CHP Ceyhan ilçe binası önünde düzenlediği adaylık açıklamasında aday adaylığını açıklayan Dr. Menteş, Elmagölü köyünde doğduğunu, çocukluk yıllarını burada geçirdiğini, o yıllarda Ceyhan`a geldiği anları, İki sevgilinin buluşmasına benzettiğini belirterek, "Şimdi aşığı olduğum şehre hizmet etmeye talibim` sözleri ve sahneye annesi davet ederek, elini öpmesi büyük alkış aldı. Bir hayali gerçekleştirmenin ve değişimi başlatmanın ilk adımını atmak için aday adaylık açıklamasına katılan herkese teşekkür eden CHP Ceyhan Belediye Başkan A. Adayı Dr. Selahattin Menteş, yaptığı konuşmada şu açıklamalara yer verdi

 

“Ceyhan`ı Güzelleştirmeye  geliyoruz”  

Ceyhan köklü geçmişi ile çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış güzel ve özel bir kenttir. Ceyhan Çukurova`nın en büyük ovası olup, gelişmiş tarımı ile Türkiye’yi beslemektedir. Petrol boru hatları ve enerji santralleriyle ülkemizin enerjisini sağlamaktadır. Lojistiği ile ülkemizi dünyaya bağlamaktadır. Kısacacı Ceyhan değil ülkemizin Dünyanın bildiği ve takip ettiği önemli bir kenttir.

 Ceyhan sadece tarımı, sanayisi, lojistiğiyle değil, bağrından çıkardığı Orhan Kemaller, Yaşar Kemaller ve daha nice Dünyaya mal olmuş değerleriyle de var olmuş ve anılmış bir kenttir. Kadim bir şehir olan Ceyhan öteden beri çok çeşitli kültürlerle barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamıştır.

CEYHAN NEYDİ, NE OLDU?

 1925 yılında Ceyhanlı yokluk içerisinde kendi aralarında topladıkları paralarla uçak alıp devletine hediye etmiştir. Yokluk içinde bunları yapanlar bugün neler yapmaz. Bırakalım Adana’yı bütün Türkiye`yi besleyen Ceyhan’dır. Ama Ceyhan bu zenginlikten payını almıyor. Ceyhan’lı işsizliği çözmüş müdür? Gençlerimizin üniversiteye katılım oranı hangi sıradadır? Türkiye ortalamasının neden altındadır?

Kadınlarımızın işgücüne katılımı ne düzeydedir? Akşam hava kararınca Ceyhan sokakları neden tenhalaşmaktadır. Ceyhan sanayisinin daha yakın geçmişe kadar hatırı sayılır yeri şimdi nerededir? Yakın geçmişe kadar Osmaniye`den, Kozan’dan Kadirli’den alışverişe gelinen bir yer iken şu an Ceyhanlılar neden başka yerlere alışverişe gidiyor?

CEYHAN GÖZ GÖRE GÖRE BU HALE GELDİ    

Ceyhan göz göre göre bu noktaya gerilemiştir. Ceyhan kamu yatırımlarından nasibini alamamış, özel sektör teşviklerle desteklenmemiş, yaşam kalitesi düşmüş, tarımdan kaçış başlamış ve maalesef bugünlere gelinmiştir.

 Ceyhan’ın bugünkü durumu canımızı acıtıyor, Ceyhanlıları rencide ediyor. Ceyhan’ımızın bu oranda gerilemesinin, yaşanabilir bir kent olmaktan uzaklaşmasının, yaşam kalitesinin dibe vurmasının sorumlusu kimdir, kimlerdir? Hangi merkezi ve yerel yönetim anlayışı Ceyhan’ı bu konuma itmiştir?

 EKİBİMİZ HAZIR

 Bizler uzun süredir konularında uzman tarım, eğitim, enerji, şehir plancısı. Turizm ve sosyoloji profesörleri ile projeler hazırlıyoruz. .Bu hastalığın doğru teşhis ve tedavisini yapacağız. Belediyecilik anlayışımız; Ceyhan’ı yaşanabilir bir kent haline getirecek etkin çözümler üretmektir. Tüm taraflar ve Ceyhan halkının katılımı ile kenti yönetmek temel amacımız olacaktır dedi.

 


Haber okunma sayısı: 520

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

YUMURTALIK'TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Ankete Katıl Sonuçlar