YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Ç.Ü.Mahkeme kararını yok saydı;160 Aile Kamulaştırma mağduru edildi

cumahkeme-kararini-yok-saydi160-aile-kamulastirma-magduru-edildi

Adana’nın Yumurtalık İlçesi Küçük Yumurtalık Mahallesinde 160 Aile ÇÜ. Çukurova Üniversitesinin Kamulaştırma paralarını ödemedikleri gerekçesi ile Kendilerini ÇÜ. Yumurtalık Kampusu kapısına kilitlediler.
27 Mayıs 2018 Pazar 10:45

  Köylüler Bizler Devletten sadaka istemiyoruz. Anayasal hakkımız olan Mülkiyet hakkımızın kamulaştırma bedellerinin tarafımıza ödenmesini talep ediyoruz dediler.

Kamulaştırma Mağdurları Köylüler elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen Çukurova Üniversitesi Kamulaştırma paralarımızı ödememek için ipe un seriyor dediler.

1-Dönemin Ç.Ü. Rektörü Prof.Dr. Mithat Özsan; Sizlerden aldığımız arazilere araştırma istasyonları ve okullar inşa edeceğiz ve sizlerin çocukları buralarda işe girecekler, iş sahibi olacak dediler. Ne yazık ki Mağdur Köylülerden bir kişi dahi işe insan almadılar.

2-Köylüyü ziraat konusunda eğiteceğiz ve hepiniz bilinçli çiftçi olacaksınız dediler. Ne yazık ki gerçekleşmedi.

3-Balıkçılık ve su ürünleri konusunda eğitimler vereceğiz sözü verildi maalesef hep sözde kaldı dediler.

Üniversite bu tarihe kadar 160 mağdur ailelerden hiç birine kuruş dahi ödendiğini ispatlayamıyor, Ödenmiş olsa Dekont ibraz edecektir, çünkü kamulaştırma parasını alan yoktur. ÇÜ, Adana da bulunan okul arazilerine kattıkları kamulaştırma makbuzlarını bilerek mi? Yoksa bilmeyerek mi? Yumurtalıktaki mağdurlara gönderilmesi Köylüleri üzmüştür, Üniversite bizi aptal cahil yerine mi koyuyor denildi.


Haber okunma sayısı: 926

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ