YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Ceyhan’da Akparti İlçe Başkanı Bünül’ün Şehit Aileleri üzerinden Fatura Vurgunu

ceyhanda-akparti-ilce-baskani-bunulun-sehit-aileleri-uzerinden-fatura-vurgunu-

Ceyhan Belediyesi basın açıklaması ile geçmiş dönemde kesilen 690.426,74 TL tutarında 24 rant faturasını gözler önüne serdi.
28 Ocak 2020 Salı 12:44

  Ceyhan Belediyesi tarafından basına servis edilen faturalar arasında en çok dikkat çekenlerden biri 31 Mart seçimlerinden hemen sonra kapatılan ve sahibi Ak Parti İlçe Başkanı M. İslam Bünül’ün kuzeni Esra Bünül olan Vuslat Yemekçiliğe kesilen faturaydı.  Ak Parti Gençlik Kolları tarafından 150 Şehit ve  Gazi ailesine verilen yemeğin faturasının Ceyhan Belediyesi’ne kesildiği fatura ile belgelendi.   Ayrıca dönemin şartlarında 7 TL olan ve 150 kişiye verilen tavuk sote ve pilav menüsü için 1050 TL fatura kesilmesi gerekirken 59.400 TL fatura kesildiği ortaya çıktı. Basın Toplantısı sırasında Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Ayşe Muhacir’in yemekle ilgili detayları anlattığı videosu da basın mensuplarına izletildi. Muhacir’in açıklamasında yemeğin Ak Parti Gençlik kolları tarafından verildiğini, kesilen faturadan haberinin olmadığını şehit ailelerinin kullanılmasını istemediklerini belirttiği dikkat çekti.

Seçime 2 Gün Kala Başkan Boydak’ın Akrabasına Fatura Kıyağı

Seçime 2.Gün Kala 300 kğ Cam fıstığı,200 kğ Çay içilmiş.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda basın mensupları ile bir araya gelen Ceyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürü ve Basın Sözcüsü Bahadır Odabaşı Ceyhan Belediyesi Eski Başkan Vekili Ali Alper Boydak ile ilgili açıklamalar da yaptı. “ Başkan Boydak ne hikmetse, 300 milyonluk borç dururken seçime 2 gün kala akrabasına kesilen 209. 494,75 TL tutarındaki çay faturasını alelacele ödemiş.  Biz bu kadar çay nereye gitti bilmiyoruz. Bilen açıklasın” diyen Odabaşı,  Boydak tarafından seçime 2 gün kala akrabası Hakan Boydak’a ait olan Boydak Ticarete kestirilmiş çay ve şeker faturalarını da basın mensuplarıyla paylaştı.

 Meğer Ak Partili Bünül Sırtını Ceyhan Belediyesi’ne DayamışAk Parti İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül’ün Ceyhan Belediyesi’ne kestirdiği keyfi yemek faturalarını açıklamakla bitmedi.  Ak Parti İlçe başkanlığınca verilmesi gereken seçim döneminde  Ceyhan Öğretmenevi’nde verilen yemekler, Ak Parti Gençlik Kollarına yedirilen etli kuş üzümlü pilav, Eğitim Birsen’e verilen 1000 kişilik yemek, 300 kişilik sevgililer günü yemeği gibi saymakla bitmeyen bir çok yemek organizasyonun toplanda 228. 432,48 TL’lik faturası da Ceyhan Belediyesi’ne kesildiği ortaya çıktı.  Ceyhan’da hiçbir hizmeti bulunmayan Ak Parti İlçe Başkanı İslam Bünül’ün bütün keyfi harcamalarını belediye üzerinden yaptığı belgelerle ortaya kondu.

 

 


Haber okunma sayısı: 308

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

MHP'DEN KİMİN YUMURTALIK İLÇE BAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ

Ankete Katıl Sonuçlar