YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Ceygem Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can” Yumurtalık Sanayi Bölgesinde istihdam edilecek elemanlar için Ceygem’in MYK belgesi vermeye başladığını duyurdu”.

ceygem-yonetim-kurulu-baskani-seref-can-yumurtalik-sanayi-bolgesinde-istihdam-edilecek-elemanlar-icin-ceygemin-myk-belgesi-vermeye-basladigini-duyurdu

Ceygem Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can” Yumurtalık Sanayi Bölgesinde istihdam edilecek elemanlar için Ceygem’in MYK belgesi vermeye başladığını duyurdu”.
03 Aralık 2019 Salı 17:11

 Yumurtalık Bölgesinde Erdemoğlu Holding(SASA) ve yabancı ortaklarının 11.80 milyar dolarlık yapacağı polyester entegre tesisi ve Emba Elektrik Üretim AŞ ve Şhanğhay Electric Power(spic ve Avic int) ortaklığı ile yapılacak Sanayi kuruluşlarında çalışacak eleman istihdamı için istenen MYK belgesi Ceygem tarafından verilmeye başlandığı duyuruldu.

Can”Ceygem’in bölgenin kaderini değiştirecek nitelikte olduğunu ifade ederken bundan bütün bölge halkının daha etkin yararlanması için daha çok yere ulaşma noktasında da yerel basın mensuplarından destek olmalarını istediklerini ifade etti.

 Bilindiği gibi Bölgemizde başlayan gelişmeler nedeni ile nitelikli personel ihtiyacı doğmakta buna paralel olarak da personelin işe alımı için de MYK belge şartı aranmakta. Bizler bu bölgenin insanları olarak tabii ki de burada çalışacak personelin Ceyhan ve Yumurtalık dan alınmasını istemekteyiz.

 Ancak Yumurtalık da ihtiyaç duyulan Personelin MYK belgeleri olmadığı durumda firmada personeli belgelendirmek eğitmek için zaman kaybetmek yerine dışarıdan personel temin etmeyi tercih ediyor. Tam da bu noktada işte Ceygem'in önemi ortaya çıkıyor Biz Ceygem olarak MYK nın zorunlu kıldığı 143 meslekte belgelendirme yapmaktayız ve bu sayede MYK belgesi olan her personel kolaylıkla işe girebilmektedir hatırlatmasını da yapan Başkan Can;

Bölgede mevcut kurulu Büyük Holdinglerde dahil yüzlerce firma Ceygem den hizmet almaktadır. Ancak yeni kurulmaya başlayan firmalara ve bölge halkına Ceygem in sesini duyurmada kamuoyu desteğine ihtiyacımız olduğu aşikardır.Zira Ceygem kar amacı gütmeyen Oda ve Borsaların İktisadi İşletmesi olup İşletmelere ve bölge halkına hizmet üretmektedir diyen Can, konuşmasını Ceygem'in hizmet ettiği bazı firmaların ismini sıralayarak sürdürdü.

 Yüzlerce firmaya hizmet sunan ve çözüm ortağı olan Ceygem, Bölgenin değil Türkiye nin Lokomotifi olan, Uluslar arası ve Türkiye nin ilk 500 firmanın içinde yer alan onlarca firmaya hizmet sağlamaktadır.

Tosyalı Holding, Tekfen Holding, Toros Tarım, Botaş, BİL, İSKEN, Sönmez Çimento, KİNGSPAN, Akdeniz Gemicilik, Özmaya, ASCHEM, Polyak, Yücel Gaz, TÜSAN gibi firmalar denildi.

 


Haber okunma sayısı: 1533

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER