YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI YUMURTALIK’TA KUTLANDI

camiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-yumurtalikta-kutlandi

Yumurtalık Müftülüğü tarafından düzenlenen”Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nediniyle Belediye düğün salonunda “Din Görevlilerine Adanmış Ömürler” adıyla bir takım etkinlikler yapıldı.
04 Ekim 2018 Perşembe 23:39

 Aydın Camisi imamı Hacı Yaşar Taşcı Tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başlayan ve Yumurtalık Müftülüğü İlahi Gurubu Halil İbrahim Ekşi (Kaldırım cami İmamı)-Mehmet Arif Bilir(Hamzalı imamı)  Tarafından kasideler okundu.

Sinevizyon gösterimlerinden sonra Yumurtalık Müftüsü Ahmet Gözcü “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla açılış konuşmasını şöyle yaptı.

“Din Görevlilerine adanmış Ömürler”Tüm insanlığın birliği dirliği,kaynaşması,dayanışmasını temin eder,telkin eder ve bu hususları bilğileri camide tevdi ve takdim eden kişilerdir.Dolayısıyla camiler mescitler beytullahındır.Camiler şehrin tarihidir.Kalp insanların hayatı için nasıl önemli ise,kirli kanı nasıl temizliyor ise Camilerde toplumsal olaylarda kirliliği arındıran önemli mekanlardır.Peygamber efendimizin emirlerini ve güzel bilğileri topluma aksettiren din görevlileri,dinin hizmetkarlarıdır.Bu vesile ile camilerdeki tüm din görevlilerinin gününü kutlar sağlıklı günler diler onları tebrik ederim dedi.

Ceyhan Müftüsü Nazmi Söğüt’de törende yaptıgı konuşmasında.Milletler kültürel değerlere sahip çıktıkca ayakta kalırlar.Dünya globelleşti diyorlar,bir köy haline geldi diyorlar ve akşamları tüm dünyadan haberler alıyorsunuz.Dünyamız ne yazık ki güçlülerin hükmettiği bir alana dönüştü,İmamlar rehber ve önder adamlardır dedi.

Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut Ceyhan Müftüsü Nazmi Sögüt’e topluma verdiği faydalı bilğilerden dolayı plakettakdim etti.Yine Yumurtalık Müftülüğünde görev yapan din görevlilerine de başarı belgelerini verdi.Tören daha sonra son buldu.


Haber okunma sayısı: 1282

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ