YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

“Bir Kitap, Bir İnsan ”Projesinin Kordinatörü Sosyoloğ Seçil Kayak projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla bir sunum gerçekleştirdi.

bir--kitap-bir-insan-projesinin-kordinatoru-sosyolog-secil-kayak-projenin-hayata-gecirilmesi-dolayisiyla-bir-sunum-gerceklestirdi

“Bir Kitap,Bir İnsan”Projesinin Kordinatörü Sosyoloğ Seçil Kayak projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla bir sunum gerçekleştirdi.
10 Ekim 2018 Çarşamba 22:58

 Yumurtalık Kaymakamlığı,Belediye Başkanlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yumurtalık İlçesinde faaliyet gösteren Otobüscüler kop ve Münibüscüler Kop Başkanlarının işbirliği ile hayata geçirilen”Bir Kitap,Bir İnsan” projesinin  Kordinatörü Sosyoloğ  Seçil Kayak projenin işleyişi hakkında bilğiler verdi.

Yumurtalık Belediyesinin Sponsorluğunda desteklenen Projenin hayata geçirilmesiyle ilğili Belediye Düğün Salonunda saat:11.00 de gerçekleşen Toplantıda Proje Kordinatörü  Sosyoloğ Kayak şu bilğileri aktardı.

Projenin amacı Yumurtalık-Ceyhan arası taşımalı öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması!.Öğrencilerin seyahatleri sırasında sıkılmadan eğlenceli vakitler geçirmesini sağlamaktır diyen Sosyoloğ Seçil Kayak aslında okumanın yaşı ve zamanı yoktur.Kitap Okumayı alışkanlık haline getirmek,en güzel öğrenme yöntemidir.

Niçin okumalı ve okutmalıyız derseniz? Okuma alışkanlığı toplumsal bilinci artırır,insanı olgunlaştırır,erdemleştirir ve okul hayatındaki başarıyı artırır şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut ise biz “Bir Kitap,Bir İnsan “projesini önemsiyoruz ve öğrencilerimizinde önemsemesini bekliyoruz.Çünkü okuyan insanın ufku genişler,okulunda başarılı olur.Hayatı anlaması,kendisini geliştirmesi ön plana çıkar.Sadece okullarımızda okudugumuz kitaplar bizleri hayata hazırlayamayabilir. Onun için değişik kaynaklardan bilği sahibi olmak zorundayız.Okumanın yaşı yoktur 7’den 70’e okumalıyız.Okumak hayal gücümüzü geliştirir.inşallah bu proje dahilinde kitap okuma alışkanlığı daha artacaktır.yıl sonunda 15-20 öğrencimizi ödüllendireceğiz ve bu projenin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Toplantı salonundan Halk Kütüphanesine geçildi Kaymakam Karabulut ve Proje destekcileri öğrencilere bağışlanan kitapları dağıttılar.Yumurtalık Belediyesinin dağıttıgı ve araç Koltuklarına monte edilebilen kitap çantaları araçlara yerleştirildi.

Kaymakam Karabulut,Sosyoloğ  Seçil Kayak,Kütüphane Müdürü Kazım Tatlısoy,Belediye Halkla ilişkiler Müdürü Ahmet Yalçın Özyürek,Otobüscüler Kop Başkanı Mahmut Erden ve öğrencilerin katıldıgı etkinlik Toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 


Haber okunma sayısı: 665

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ