YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”

baskan-zeydan-karalar-adanamizin-tamaminin-baskaniyim

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar mazbatasını aldı
12 Nisan 2019 Cuma 16:31

 On binlerce Adanalı Zeydan Karalar’ın mazbatasını alıp göreve başlamasını “Halkçı Zeydan” sloganlarıyla kutladı.

 

Zeydan Karalar, mazbatasını alıp, devir teslim törenlerine katılmasının ardından hemşehrilerine hitap ettiği ilk konuşmasında, kentin tamamının belediye başkanı olduğunu ve hizmeti adaletli şekilde, Adana’nın her noktasına götürme kararlılıklarına vurgu yaptı.

 

Zeydan Karalar mazbatasını aldı, Sayhan Belediyesi’nde görevi devretti, Adana Büyükşehir Belediyesi’de görevi devraldı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve Büyükşehir Belediye Binası balkonundan on binlerce Adanalıya hitap etti. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar bugün Adana Adliyesi Esat Bozkurt Toplantı Salonunda, İl Seçim Kurulu Başkanı’ndan mazbatasını aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da mazbatasını aldığı törenin ardından Seyhan Belediyesi’ne geçen Zeydan Karalar, 5 yıl boyunca sürdürdüğü görevini Akif Kemal Akay’a teslim etti. Mazbata ve devir teslim törenlerinde Adanalılar büyük coşkuyla Başkan Zeydan Karalar’a eşlik etti.

Zeydan Karalar, daha sonra Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Buradan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Zeydan Karalar, eski başkan Hüseyin Sözlü’nün de katılımıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Sözlü, Başkan Zeydan Karalar’ı kutladı ve başarı diledi.

Zeydan Karalar da devlette devamlılığın esas olduğunu vurgulayarak, Adana için çok çalışma kararlılığını belirtti.

ON BİNLERCE HEMŞEHRİSİNE HİTAP ETTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, devir teslim törenindeki konuşmaların ardından belediye binasının balkonuna çıkarak, kendisini dışarıda büyük coşkuyla bekleyen on binlerce Adanalıya hitap etti.

Zeydan Karalar’a CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP’li bazı ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, konuk belediye başkanları, İyi Parti yöneticileri, üyeleri ve Karalar’ın ailesi eşlik etti.

Kısa bir süre önce CHP Gençlik Kolları Üyesi Ziya Can Dedeoğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntüsünü belirten Zeydan Karalar, kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

HALKÇI ZEYDAN

Adana Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanan ve Başkan Karalar’ı, “Halkçı “Zeydan sloganlarıyla karşılayan Adanalılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar

“Bu işe emek veren, gönül veren on binleri, yüz binleri selamlıyorum” diyerek başladığı konuşmasını Ahmet Arif’in, “Haberin var mı taş duvar?” şiirini okuyarak sürdürdü. Şiirde geçen “Dağlarına bahar gelmiş memleketimin” dizesine vurgu yapan Zeydan Karalar, Adana’da seçim başarısının ardından gelen baharın bu yıl daha bir güzel ve anlamlı olduğunu belirtti.

 

 

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’ya ve Adanalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. B


Haber okunma sayısı: 401

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ