YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Başarı ödülleri sahiplerini buldu

basari-odulleri-sahiplerini-buldu

Yumurtalık Haber Gazetesinin düzenlediği 2018-2019 yılı Yumurtalık’ın En Başarılıları ödül gecesi Grand btc Otelde yapıldı.
21 Kasım 2019 Perşembe 20:39

 Gazetenin İmtiyaz Sahibi Halim Öztoprak Açılış konuşmasını şöyle yaptı.

Sözlerime Barış Pınarı harekatında Resulayn bölgesinde bölücü hain teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan geçtiğimiz Cumartesi günü defnettiğimiz Yumurtalık’lı kahraman yiğidimiz Bekir Can Hereklioğlu’nu saygıyla anarak başlamak istiyorum. Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun diyoruz.

Yerel basının ilçelerde büyük bir önem arz ettiği düşüncesindeyiz. Özellikle Küçük ilçelerde Halkın haber almasını sağlayan etkenlerin başında gelen yerel gazete ,başta kamu kuruluşları olmak üzere,yerel yönetimler ve özel kurumların çalışma ve etkinliklerini halka duyurmakta öncülük etmekteler.

Yumurtalık Haber gazetesi 2010 yılında kurularak ilçede büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir.15 günde bir ve yaz aylarında ise haftalık olarak yayımlanan gazetemiz Basın ilan kurumu daimi üyesidir. Aynı zamanda Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi olup Basın Protokol listesindedir. Bölgede Habercilik anlayışındaki çizgisinden taviz vermeyen doğru ve etik haberciliği benimseyip, tarafsızlığı kendine ilke edinen gazetemiz kurulduğu günden bu yana yayın hayatına aralıksız devam etmektedir.

Ulusal basın kuruluşlarından ise Anadolu Ajansı ve TRT haber Yumurtalık temsilciliğini sürdürmekteyiz. Ayrıca www.yumurtalikhaber.com adlı web sitemiz bulunmaktadır.Kahraman şehidimizden dolayı acımız büyüktür. Bu nedenle bugünkü gece programımızdan eğlence kısmını affınıza sığınarak çıkardık.

Sözlerimi bitirmeden önce gecemize katılarak bize destek olduğunuz için siz değerli konuklarımıza teşekkür ederiz dedi.

Yumurtalık Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural ise Yumurtalık Yerel Haber Gazetesinin düzenlemiş olduğu gecede 2018-2019 Başarı Ödüllerinin dağtım töreninde duygu ve düşüncelerini şöyle ifadeetti.

Yumurtalık Son Zamanlarda Turizmi ve Sanayi Kuruluşları ile Büyük ivme kazanmıştır.Çukurovanın bereketli toprakları içerisinde kadim ilçemiz gelişme ve kalkınma anlamında hızlı bir şekilde ivme kazanarak gelişmesine devam edecektir.

İlçemizde uzun bir zamandan beri hizmet veren ve tek yerel haber kaynagımız olan Yumurtalık Yerel Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halim Öztoprak’ın böyle bir günde böyle bir etkinliği düzenleyerek bizleri bir araya getirdiği ve bizleri motive ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Kamu personelleri ve sivil toplum kuruluşlarını böyle bir catı altında topladığı içinde ayrıca teşekkür ederim geceye katılan tüm konuklara saygılar sunarım dedi.

ÖDÜL TÖRENİ

1-Sanko Liman Müdürü Celal Özdurak’ın ödülünü Yumurtalık Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural verdi.

2-Yumurtalık Muhtarlar Derneği Başkanı  ve Akdeniz Mahallesi Muhtarı Duran Çay’ın ödülünü Türkiye Muhtarlar Federsoyunu Başkanı Ramazan Özinal verdi.

Özinal duygularını şöyle ifade etti. Yumurtalık’ı çok seviyoruz ayrıca Yumurtalık’a hizmet eden muhtarlarımızı da çok seviyoruz ödül alan tüm arkadaşlarıma hayırlı olsun diyorum dedi.

3-Ören Mahallesi Muhtarı Sema Duran’ın ödülünü,Yumurtalık Esnaf Odası Başkanı Mustafa Denizhan Türker verdi.Ödül Töreninde Ödülünü alan Muhtar Sema Duran Dugularını şöyle aktardı.İlçemizin yerel Gazetesi düzenlemiş oldugu bu ödül gecesi bizim için bir motivasyon oldu emeği gecenlere teşekkür ediyorum dedi.

4-Akparti Yumurtalık İlçe Başkanı Recep Aşkar’ın ödülünü Yumurtalık Eski Belediye Başkanı Turgut Erişmen verdi.Erişmen duygularını şöyle ifade etti.İlçe Başkanımızı hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum inşallah yeni dönemde tekrar seçilir dedi.

5-Chp Yumurtalık İlçe Başkanı Mustafa Ündemir’in ödülünü Ceyhan add.Başkanı Zeki Gül verdi.Ödül alan Mustafa Ündemir duygularını şöyle ifade etti.Ülkemiz de basın ve basın özgürlüğü çok önemlidir.Basın özgürlüğü olmayan bir ülkede demokrasiden söz edilemez o neden yerel basını önemsiyoruz ve ilçemizde 10.yıldır tarafsız bir şekilde bu işi yürüttüğü içinde Halim Öztoprak Beye teşekkür ediyorum.yine gecen yıl gazetenin gecesine katılan Zeydan Karalar bu yılda katılmak istiyordu.işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamadılar ve benim aracılığım ile tüm konuklara selam ve saygılarını iletmemi söylediler dedi.

6-Yumurtalık İyi Parti İlçe Başkanı Kerim Karagöl’ün ödülünü Yumurtalık Belediye Meclis üyesi ve Yumurtalık Su Ürünleri kop.Bakanı Musa Vay verdi.

7-Özel İlkay Anaokulu sahibi Fatoş Cankurt’un ödülünü Yumurtalık İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Tolga Temir verdi.

8-Küçük Yumurtalık Mahalle Muhtarı Halil Öztoprak’ın ödülünü Yumcev Başkanı Av.Volkan Tarık Çay verdi.Av Çay Ödül Töreninde düşüncelerini şöyle ifede etti.Yumurtalık Adana’nın Akdenize açılan ilk kapısı ve İpek Yolunun ilk başlangıç noktasıda Çin’in Şanhay şehridir ve Yumurtalık güzergahıdır.Onedenle Yumurtalık’ı bir marka haline getirmemiz için stk’lar olarak bir araya geleceğiz bir olacagız diri olacagız bu işi birlikte başaracagız.Yatırımcıyı  ilçeye çekebilirsek parada gelir işde gelir aşda gelir diyerek sözleri şöyle sürdürdü; Yumurtalık gibi küçük bir ilçede yerel gazete çıkarmanın zorluklarını iyi anlıyoruz bir yandan ofset yayıncılık diğer yandan internet gazeteciliği yapmak ilçemiz için çok önemlidir dedi.

9-Akyuva Mahalle Muhtarı Mustafa Sümer’in ödülünü Yumurtalık Halk Eğitim Müdürü Mehmet Özder verdi.

10-Kalemli Mahalle Muhtarının Plaketini Yumder Başkanı Özcan Bilği verdi.Özcan Bilği duygularını şöyle ifade etti.Siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakarak stk’lar olarak bir araya geldik.Yumurtalık’ın büyümesi için hem fikiriz dedi.

11-Demirtaş Mahalle Muhtarı Zeynal Taşel’in plaketini Galerici iş adamı Ali Yetiş verdi.

12-Mhp ilçe Başkanı Halim Özyürek’in ödülünü Sugözü Mahalle Muhtarı Ali Doğan verdi.

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 18682

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER