YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Barbaros İlk Okulunda Nefes Kesen Tatbikat

barbaros-ilk-okulunda-nefes-kesen-tatbikat

Yumurtalık ilçesinde Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Barbaros İlkokulu ve İmam Hatip Orta Okulunda yangın tatbikatı yapıldı.
01 Mart 2019 Cuma 10:52

 Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince Barbaros İlkokulu ve İmam Hatip ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta, yangın alarmıyla öğrenciler tahliye edildi.

Ekipler, temsili olarak yaralı olan bir öğrenciyi, okulun son katından yangın merdiveniyle indirdi, Ayrıca Dumandan zehirlenen 2 öğrenci de okul bahçesinde bekleyen Ambulans ile İlk Yardım istasyonuna yetiştirildi. Okul Meydanında yakılan ateşi ise öğrencilerle söndürdüler.

Okul Müdür Muhammed Dal, Öğrenciler ve yerel gazetecilere yaptığı açıklamada Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla yangın tatbikatı düzenlediklerini söyledi.

Dal; Tatbikatların öğrencileri yangınlara karşı bilinçlendirdiğini anlattı, her yıl benzer tatbikatlar yaptıklarını ve geçen yıl 2 dakika 23 saniye süren tatbikatı bu yıl 2.dakika 20 saniyeye düşürdüklerini ve çok başarılı bir tatbikat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Tatbikata: Yumurtalık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Özder, Emniyet Amiri Ahmet Çelik, Mal Müdürü Nilay Çetinkaya, İlçe Müftüsü Ahmet Gözcü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Serinoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cebrail Baran, Atatürk Ortaokulu Müdürü Esra Tangolar, Yumurtalık İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Onur Babaoğlan, İş Sağlığı ve Teknik Emniyet uzmanı Davut Kılıç, Öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.


Haber okunma sayısı: 1738

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ