YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Atgab ve Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’dan Yumurtalık’a çıkartma

atgab-ve-karatas-belediye-baskani-necip-topuzdan--yumurtalika-cikartma

Atgab ve Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Görevi devraldıktan son ra ilk ziyaretini Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut ve Belediye Başkanı Türkeş Filik’e yaptı.
10 Ağustos 2019 Cumartesi 18:45

 Temmuz ayı içerisinde yapılan olağan kongrede Adana-Yumurtalık ve Karataş İlçeleri Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Başkanlığına seçilen Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Yumurtalık İlçesinde Resmi Kurumlardan Kaymakam,Belediye Başkanı ve Stk Temsilcilerini ziyaret ederek işe başladı.

Birlik Müdürü Selçuk Mamak’ında eşlik ettiği Ziyarettte Yumurtalık ve Karataşın Adana ilinin iki Turizm İlçeleri  oldukları ve aynı zamanda Dogunun ve Güney Dogu  Anadolu Bölgesindeki illerin de Denize açıldıgı tek kapı oldgunu söyleyen Atgab Başkanı Topuz  Turizm konusunda ortak hareket etmek zorunda olduklarını ifade etti.

Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut’ta Yerel Yönetimlerin yasalar bakımından  çok geniş  haklara sahip olduklarını ve bu haklarını hukukun dışına çıkmadan hizmete dönüştürdükleri zaman vatandaşlar tarafından büyük sempati ve sevgi kazanırlar dedi.

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ise makamında kabul ettiği Atgab ve Karataş Turizm Birlik Başkanı Necip Topuz’a iki kardeş Turizm İlçesi olarak birlikte çalışmaktan gurur duyacaklarını belirtti.

Atgab Başkanı Topuz İlçede faaliyet gösteren Turizm Dernek Temsilcileri ilede akşam saatlerinde bir görüşme yaptı. stk’ların birlikte hareket etmeleriyle bir lobi kamuoyu oluşturarak ilçede söz olabildiklerini hatırlattı.Yumurtalık İlçesinde bulunan DSİ ait tatil kampının kapalı ve atıl durumda oldugunu ve buranın konum itibarı ile çok güzel bir yerde oldugunu bu mekanın tekrar turizme kazandırılabilmesi girişimlerinin oldugunu dile getirdi.

Yumurtalık Ülkü Ocakları Başkanlığı,Birlik Turizm Ofisi,Marina,Roma Hamamı ve Mozaik sahasını da ziyaret eden Başkan Topuz Balıkcı Barınağında bulunan Karataşlı Balıkçıların su sorununu çözmeye çalıştı.Balıkçı Limanında Tarihi Atlas Kulesinin estetik görüntüsünü kapatan Matafora Önünde Turizm Dernek Yöneticileri ile bir fotoğraf çektirdi.

Yumcev –Yumurtalık Turizmi Geliştirme ve Çevreyi Koruma Dernek Başkanı Av.Volkan Tarık Çay’da Tarihi Kaleyi perdeleyen bu Matafora ucubesinin buradan kaldırılması için ne gerekiyorsa her türlü hukuki yollara baş vuracaklarını söyledi.

Atgab ve Karataş Belediye Başkanı Topuz  bu ziyaretlerin ilçeler arası rekabet olarak algılanmamasını aksine güçbirliği olarak yorumlanmasına vurgular yaptı.Bayram sonu Otel-Pansiyon-Kampinğ-Restorant  işletmecileri  ile bir toplantı yapacaklarını ve Kitte-Surff sahasını da ziyere edeceğini söyleyerek ilçeden ayrıldı.


Haber okunma sayısı: 345

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ