YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

AHMET GÖZCÜ YÜREĞİR MÜFTÜLÜĞÜNE ATANDI

ahmet-gozcu-yuregir-muftulugune-atandi-

Adana Merkez ilçe Yüreğir’e ataması yapılan Yumurtalık Müftüsü Ahmet Gözcü’yü makamında ziyaret eden Yumurtalık Yerel Medya Temsilcisi Halim Öztoprak ve Yumcev Başkanı Av.Volkan Tarık Çay Müftü gözcü’nün ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ettiler.
07 Aralık 2019 Cumartesi 15:55

 Öztoprak; müftümüzün duygu ve düşüncelerini dinledik ve bu vesileyle ilçemizde sevilen mütebessim, güler yüzlü, mütevazı çalışkan müftümüze yeni görevlerinde başarılarının devamını dileriz. Basınımıza verdiği önem ve değerden dolayı da ayrıca kendilerine teşekkür eder, hayat boyunca sağlıklı mutlu bir yaşam dileriz dedi.

 

Yeni Yüreğir Müftüsü olarak atanan Müftü Ahmet Gözcü ise duygularını şöyle ifade etti:  “Öncelikle dini mübin İslam’ı anlama ve anlatma imkânı bahşeden, sayısız nimetleri kullarına ihsan ve ikram eden Allah’a hamdve Peygamberi Hz. Muhammed’e (s.a.s) salat ve selam olsun. Diyanet İşleri Başkanlığımız bizlere büyük bir sorumluluk verdi mesuliyetimiz arttı görev alanımız genişledi, bizlere böylesi önemli görevi tevdi eden buna layık görenlere teşekkür ediyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun, Allah mahcup etmesin.”

“Küçük yaşlarda Erzurum’da hafızlıkla başlayan dini eğitim hayatım İlahıyat sonrası İhtisasla, İş yaşamım ise genelde Erzurum dışında başka şehirlerde devam etti.”Türkiye’de ve Yurtdışında birçok bölgede farklı unvan ve görevlerde bulunduğunu hatırlatan Müftümüz, “Yumurtalık’ta çok huzurlu, insanı, doğası ayrı güzel bir ilçe. Kurumlarımızla büyük bir uyumve samimi duygular içerisinde çalıştık.”

Din eğitimi ve hizmetinin önemine işaret eden Müftümüz sözlerine şöyle devam etti: “İnsanız ve yolcuyuz dünyaya gözümüzü açtığımız günden ruhumuzu teslim edinceye kadar gök kubbe altında beraberiz, önemli olan hoş bir sada bırakmak, gönüller imar etmektir.Yumurtalık’ta iki yıl kadar görev yaptım. Zaman çabuk geçiyor, zamanlar, mekânlar, şehirler, coğrafyalar değişse de anılar, eserler ve insanların gıyabınızda yaptığı hayırlı dualar değişmez. Her gittiğiniz yere, güzel hatıraları ve hayırlı duaları götürürsünüz. Bulunduğumuz yerler emanettir öncelikle bunu unutmamak, bunun şuurunda olup sorumluluğun gereğini yapmak hakkını teslim etmek elzemdir. Bu bir bayrak yarışıdır. Elimizden geldiğince Adana’mızın güzel insanlarına hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk, Bilindiği gibi Müftülüklerin; cami, Kur’an kursu, eğitim, irşat, idari hizmetler gibi görev alanları vardır.Özellikle gençlere ve çocuklara büyük bir önem verdik bir taraftan cami ve Kur’an kurslarımızı daha nitelikli olmaları yönünde donanımlı kılmaya çalışırken diğer taraftan sosyo- kültürel,dini faaliyetler yapmanın gayreti içinde olduk. Gençliğe Değer Projesi kapsamında özellikle okullarımızda, tüm köy ve mahallelerimizde sohbetlerimiz oldu, Cami içi ve dışı irşad faaliyetlerine büyük bir önem verdik.Yumurtalık bizler için bereketli ve verimli bir yer oldu. Sevgi ve dualar kazandık. İnşallah Yüreğir’de farklıprojelerle yine insanlarımızın gönül dünyasına hitap edeceğiz” dedi.Yaptığı birçok faaliyetleri örneklendiren Müftü Gözcü sözlerini noktalarken, yaptığı çalışmalara destek ve katkı sağlayanlara teşekkür etti ve Mevlana’dan şiir aktararak sonlandırdı: “Yumurtalıkta bu güne kadar varlığını ve desteğini esirgemeyen başta Kaymakamlarım Asalet KARABULUT ve Hasan Hüseyin VURAL beylere, İl Müftüm Hasan ÇINAR hocama, tüm kurum idari amir ve çalışanlarına, Yumurtalık halkına, hayırsever din kardeşlerime, sivil toplum kuruluşlarına, T.DV mütevelli heyetine, benimle beraber bu ulvi görevi üstlenen meslektaşlarıma, ailemin her bir ferdine, basınımıza özelliklede Yumurtalık Haber Gazete ve çalışanlarına daha ismini zikredemediğim tüm dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Haklarınızı helal etmenizi istirham eder varsa hakkımız helal olsun der hayırlı dualar bekler saygı ve hürmetlerimi sunarım” dedi.

sen düşünceden ibaretsin

geriye kalan et ve kemiksin

gül düşünür gülistan olursun

diken düşünür dikenlik olursun

 

Cevahir var iken pul neye yarar,

aczini bilmeyen kul neye yarar,

herkes bir yol tutturmuş gidiyor

Mevla’ya varmayan yol neye yarar.

 


Haber okunma sayısı: 1098

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER