YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

Adana’nın Turizm İlçesi Yumurtalık’ta Korona virüsüne rastlanmadı

adananin-turizm-ilcesi-yumurtalikta-korona-virusune-rastlanmadi

Başkan Filik”Yumurtalık İlçesinde Belediyenin Salgına Karşı Aldığı Tedbirler Sayesinde İlçede Pozitif Vaka bulunmamaktadır.”
20 Mayıs 2020 Çarşamba 22:08

 Adana’nın Turizm  İlçesi Yumurtalık’ta  Belediyenin Salgına Karşı Aldığı Tedbirler Sayesinde İlçede Pozitif Vakaya rastlanmadı.

10 Mart’ta ülkemizde başlayan (COVİD-19) Koronavirüs salgınına Karşı ilçede savaş açan Yumurtalık Belediyesi özverili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dezenfekte çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği ilçede şu ana kadar cadde ve sokaklar ,kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra işyerleri ve okullar ilaçlandı.Pazar girişlerinde  ateşleri ölçülerek ve el dezenfektanı kullandırılarak alana girişleri sağlanan vatandaşlar güvenle alışveriş yapıyor.Pazarcı esnafı ise hijyen konusunda sık sık uyarılıyor.

Belediyenin tüm ekipleriyle çalışmalara devam ettiğini ifade eden Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FilikKoronavirüs sürecinin başladığı günden itibaren yaklaşık 30 bin maskenin ücretsiz dağıtıldığını söyledi.

Başkan Filik ;bölgemizde bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yani 1000 hanenin dezenfekte edilmesini sağladık.Merkez ve kırsal mahallelerdeki tüm işyerlerinin yanı sıra Pazar alanımız kurulmadan önce ve kurulduktan sonra olmak üzere iki defa  dezenfekte ediliyor. Halkımızın daha sağlıklı alışveriş yapmaları hususunda elimizden geleni yapıyoruz.ifadesini kullandı.Devletin açıkladığı normalleşme takvimine göre hareket ettiklerini belirten Filik ;Okul ve camilerimizin ise dezenfekte çalışmaları yapılmaya başlandı ve devam ediyor.Otel ve Pansiyonlarımıza yönelik dezenfekte çalışmalarımız plan dahilindedir.Sezon açıldığında otel ve pansiyonlarımız aralıksız ilaçlanacaktırhatırlatmasını yaptı.

Plaj ve sahil kesimlerinde Bakanlığın açıkladığı sosyal mesafe ve tedbir kurallarına uyularak hareket edileceğini sözlerine ekleyen Filik,Buralardada önlemlerimizi aldık.Sağlıklı bir yaz sezonu geçirmek istiyoruz. Vatandaşlarımız tüm tedbirlere uyduğu ve kurumlarımızın koordineli bir şekilde virüsle mücadelesi sonucu şu ana kadar ilçemizde herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Uyarılarımızı dikkate aldıkları için tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum dedi.


Haber okunma sayısı: 2558

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER