YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

29.EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YUMURTALIK’TA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

29ekim-cumhuriyet-bayrami-yumurtalikta-coskuyla-kutlandi

Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yılı Etkinlikleri 28 Ekim 2018 Pazar günü saat: 13.00 de Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının Atatürk Anıtına Çelenk koymasıyla başladı.
29 Ekim 2018 Pazartesi 13:49

 29.Ekim Pazartesi günü saat:09.30’da Atatürk Caddesi üzeri Öztur Otel önündeki meydanda Öğrencilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut ve Belediye Başkanı Türkeş Filik, birlikte kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut şöyle yaptı; Kıymetli Yumurtalık Halkı, Değerli Öğretmen ve öğrenciler, değerli misafirler, hanımefendiler, Beyefendiler, Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’ci yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. En büyük Bayramımızda hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum.

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarını, ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin mensuplarını, ülkemizin Bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğrunda canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi, istiklal ve eğemezliğimiz için her şeylerini ortaya koyan kahraman gazilerimizi 95’ci yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin yücelmesine katkı sağlamış herkesi derin minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ışığında herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başta olmak üzere, Tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öğrencilerin şiir okumasıyla ve çeşitli etkinliklerle devam edildi.


Haber okunma sayısı: 677

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER