YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

29 Ekim cumhuriyet bayramı yumurtalık’ta çeşitli etkinlikler ile kutlandı

29-ekim-cumhuriyet-bayrami--yumurtalikta-cesitli-etkinlikler-ile-kutlandi

28 Ekim 2020 saat; 13.00 de Yumurtalık Merkez Park içerisinde Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenkinin sunumuyla başlayan tören de aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
30 Ekim 2020 Cuma 07:37

 29.Ekim perşembe günü  kaymakamlık binası bahçesinde yapılan ikinci törende ise pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyulan etkinliğe İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin ,Belediye Başkanı Türkeş Filik,kurumların daire amirleri,siyasi partilerin ilçe başkanları ,okul müdürleri ve stk temsilcileri  katıldılar.

 

İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla günün önem ve anlamını belirten konuşmasını şöyle yaptı. Cumhuriyet idaresi; bir ülkede yaşayan tüm insanlara eşit haklar ve yönetimde söz hakkı veren çağdaş bir yönetim şeklidir.Bu şekilde her türlü zorluğa ve fedakârlığa birlikte katlanan vatandaşlara seçimler vasıtasıyla devlet başkanlarını seçme hakkı tanınmaktadır. Cumhuriyet idaresinde egemenlik; tek başına bir kişiye, bir ırka, bir zümreye ve ya bir sınıfa değil; cumhura yani aziz milletimize ait olmaktadır dedi.

öğrencilerin 29.Ekim cumhuriyet bayramı konulu şiirler okumasıyla tören son buldu.

  

 


Haber okunma sayısı: 8190

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER