YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99'uncu yılı Yumurtalık’ta coşkuyla kutlandı

23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayraminin-99uncu-yili-yumurtalikta-coskuyla-kutlandi-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99'uncu yılı münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde Aziz şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.
23 Nisan 2019 Salı 17:46

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre Kurumun çelengini Atatürk Büstünün önüne koyduktan sonra Etkiliklere Barbaros İlk Okulunda devam edildi.

İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut ve Belediye Başkanı Türkeş Filik’in öğrenci ve halkın bayramını kutlamasından sonra Samet Kaya İmam Hatip ortaokulu sosyal bilgiler öğretmeni Veysel Erkek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını şöyle yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1921'de Milli Bayram olarak kutlanmaya başlandı dedi.

Törende öğrencilerin 23.Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle şiirler okumasından sonra Anasınıfı öğrencileri hazırladıkları gösterileri sundular. Özel İlkay Anaokulu Anasınıfı öğrencileri ise Asker Rondo gösterileri icra ettiler.

Atatürk Orta Okulu Folklor ekibi Halk oyunları, Dans Gurubu, Barboros İlk Okulu öğrencilerinin hazırladığı çeşitli gösteriler ve Samet Kaya İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri “Drama Gurubu” Türk Masal kahramanları gösterilerini sundular.

 


Haber okunma sayısı: 525

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ