YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

19.Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Yumurtalık İlçesinde Coşkuyla kutlandı.

19mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-yumurtalik-ilcesinde-coskuyla-kutlandi

Saat:09.00 da İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Akdağ’ın Atatürk Anıtına Çelenk bırakmasıyla başladı. Aziz Şehitler için saygı duruşunun akabinde İstiklal marşı okundu. Kutlama Programının ikinci bölümünde ise saat:09.30 Çok Programlı Anadolu Lisesinde devam edildi.
19 Mayıs 2019 Pazar 18:26

 Buradaki Törene Kaymakam Asalet Karabulut, Belediye Başkanı Türkeş Filik, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Tolu, Emniyet Amiri Ahmet Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Emre, Siyasi Partilerin İlçe sorumluları, daire amirleri, stk temsilcileri, vatandaşlar, Öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Törende açılış konuşmasını yapan Yumurtalık Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Akdağ günün önemini belirten konuşmasını şöyle yaptı. M.Kemal Atatürk’ün 19.Mayıs 1919’da Samsuna Çıkarak başlattığı milli mücadelemiz Türk Tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir.

 Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milletinin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve “Türk Milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır” inancıyla kuzeylisi, güneylisi, doğulusu, batılısı, her insanımızı  arkasına alarak  milli mücadele başlatmış ve tüm yokluğa rağmen bu mücadelede  Türk Milleti başarı elde etmiştir.

 Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklar ile kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Bu açıdan milli mücadele sonrası 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizle, Milletimiz dünya milletleri arasında şerefli yerini almıştır dedi.

Bir gurup lise öğrencileri Törende Atatürk’ün Gençliğe hitabesi ve Gençlerin Ata’ya cevabını okudular. Yumurtalık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin müzik dinletisi, Meryem Ali Öztürk Lisesi Öğrencilerinin halk oyunu gösterileri ve şiirlerin okunmasıyla etkinliğe devam edildi.Törende emeği geçenlere İlçe Kaymakamı ve daire amirlerinin çeşitli madalyalar takmasıyla program son buldu.

 


Haber okunma sayısı: 866

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER