YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI YUMURTALIK’TA KUTLANDI

19-mayis--ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-yumurtalikta-kutlandi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Hikmet Akdağ’ın çelenk sunmasıyla başladı.
20 Mayıs 2020 Çarşamba 20:46

 Çelenk Törenine Yumurtalık Belediye Başkan Vekili Soner Oguzsoylu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Umit Tolu, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Çelik,İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Faruk Ayyıldız,İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Özder,Akparti Adana İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Turgut Erişmen ve Yumurtalık chp ilçe Başkanı Erdinç Altıok katıldılar.

 

Aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Hikmet Akdağ yaptı.

 

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün talimatnameleri doğrultusunda Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tarih bilinci milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumsal bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere aktif olarak sağlamak amacıyla, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri Korona Virüs nedeniyle sosyal mesafeler gözetilerek kutlandı. 

Bayram sebebiyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 08.00’dan itibaren resmi daireler, okullar, özel okullar, iş yerleri, caddeler, meydanlar, Vefa Sosyal Destek Gruplarına ait araçlar başta olmak üzere kamuya ait araçlar ve evler Şanlı Bayrağımız ve Atatürk Posterleriyle donatıldı.

 

Tüm etkinlikler, Koronavirüs (Covid-19) salgınına/bulaşına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde kalabalık oluşturmadan, sosyal mesafeye dikkat edilerek ve maske kullanılarak yapıldı.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 2408

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER