YUMURTALİK HABER GAZETESİ WEB SİTESİ

160 Aile Ç.Ü. Kamulaştırma mağduru

160--aile--cu-kamulastirma--magduru

Adana’nın Yumurtalık İlçesi Küçük Yumurtalık Mahallesinde 160 Aile ÇÜ. Çukurova Üniversitesinin Kamulaştırma paralarını ödemedikleri gerekçesi ile Kendilerini ÇÜ. Yumurtalık Kampusu kapısına kilitlediler.
09 Mayıs 2018 Çarşamba 15:40

  Köylüler Bizler Devletten sadaka istemiyoruz. Anayasal hakkımız olan Mülkiyet hakkımızın kamulaştırma bedellerinin tarafımıza ödenmesini talep ediyoruz dediler.

Kamulaştırma Mağdurları Köylüler Önceki Rektörler Prof Dr. Mithat Özsan, Prof.Dr. Lütfullah Aksungur, Prof.Dr. Can Özşahinoğlu, Prof Dr. Yalçın Kekeç, Prof Dr. Alper Akınoğlu ve Yeni Rektör Prof.Dr. Mustafa Kibar Köylülerin haykırışına kulak tıkadılar.

1-Dönemin Ç.Ü. Rektörü Prof.Dr. Mithat Özsan; Sizlerden aldığımız arazilere araştırma istasyonları ve okullar inşa edeceğiz ve sizlerin çocukları buralarda işe girecekler, iş sahibi olacak dediler. Ne yazık ki Mağdur Köylülerden bir kişi dahi işe insan almadılar.

2-Köylüyü ziraat konusunda eğiteceğiz ve hepiniz bilinçli çiftçi olacaksınız dediler. Ne yazık ki gerçekleşmedi.

3-Balıkçılık ve su ürünleri konusunda eğitimler vereceğiz sözü verildi maalesef hep sözde kaldı dediler.

Üniversite bu tarihe kadar 160 mağdur ailelerden hiç birine kuruş dahi ödendiğini ispatlayamıyor, Ödenmiş olsa Dekont ibraz edecektir, çünkü kamulaştırma parasını alan yoktur. ÇÜ, Adana da bulunan okul arazilerine kattıkları kamulaştırma makbuzlarını bilerek mi? Yoksa bilmeyerek mi? Yumurtalıktaki mağdurlara gönderilmesi Köylüleri üzmüştür, Üniversite bizi aptal cahil yerine mi koyuyor denildi.


Haber okunma sayısı: 578

Haberin etiketleri:

1


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

ZEYTİNBELİ MAHALLESİNDE KİMİN MUHTAR OLMASINI İSTERSİNİZ

Ankete Katıl Sonuçlar